MERSİN TANITIM GÜNLERİ’NE ZİYARETÇİ AKINI

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » MERSİN TANITIM GÜNLERİ’NE ZİYARETÇİ AKINI
Paylaş
Tarih : 30 Nisan 2016 - 17:24

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde bu yıl Ankara’da ikinci kez düzenlenen ‘Mersin Tanıtım Günleri’ ilk gün 100 bin ziyaretçiyi ağırladı.
Mersin Tanıtım Günleri, 26-27 Nisan 2016 tarihleri arasında Ankara’nın çeşitli semtlerinde yapılan narenciye ve cezerye dağıtımıyla başladı. Bu etkinliklerde yerel sanatçıların mini konserleri ve halk oyunu gösterileri de yer aldı.
Resmi açılışı 28 Nisan 2016 Perşembe günü yapılan etkinliğin ilk gününde 100 bin ziyaretçi Mersin kültürünü ve lezzetlerini daha yakından tanımak için Atatürk Kültür Merkezi’ne akın etti.
15 bin metrekarelik alanda Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin açtıkları tanıtım stantlarının yanı sıra Mersin’in ekonomik zenginlikleri, kültürel değerleri, müziği, el sanatları ve damak tadı Ankaralıların beğenisine sunuldu. Mersin Tanıtım Günleri’nde yaklaşık 160 kurum, kuruluş ve firma stant açtı.
Ankaralılar Tantuniyi Sevdi
Yöresel tatların yarıştığı bir kültür şölenine dönen tanıtım günlerinde Mersin’in tantunisine ilgi yoğundu. Tantuni ustalarının yer aldığı altı stantta bir günde bir ton et tüketildi.
El yapımı gıda ürünlerinin yer aldığı tezgahlar ziyaretçi akınına uğradı. Mut zeytinine gösterilen rağbet ise üreticinin yüzünü güldürdü.
Anamur’un muzu, Silifke’nin çileği, Erdemli’nin limonu, Çamlıyayla’nın el dokuma halı ve kilimleri Ankaralıların en çok ilgi gösterdiği stantlar arasında yer aldı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi standını gezen konuklara ise yöresel tatlı ve meyveler ikram edildi. Ziyaretçilere Mersin tarihi ve turizm potansiyelinin anlatıldığı kitapçık ve çeşitli ürünler verildi.
1 Mayıs 2016 Pazar günü sona erecek ‘2. Mersin Tanıtım Günleri’nin ilk gününde Turgay Başyayla sahne alırken ikinci gün Yıldız Çam konser verdi. 30 Nisan 2016 Cumartesi günü Eda-Metin Özülkü ve 1 Mayıs 2016 Pazar günü Erdal Güney de etkinlik kapsamında Ankaralılarla buluşacak. Ayrıca yöresel sanatçılar, ozanlar ve aşıklar sahneye çıkacak. Halk oyunları, defileler, sergiler ve imza günleri yapılacak.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

130420170047302692600b
Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

referandumanketleri-640x360
Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

referandumanketleri-640x360a
Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz