Mersin Tarımdaki Potansiyelini Performansa Dönüştürüyor

Ana Sayfa » Büyük Manşet » Mersin Tarımdaki Potansiyelini Performansa Dönüştürüyor
Paylaş
Tarih : 26 Eylül 2013 - 12:37

mersin-tarimdaki-potansiyelini-performansa-5108417_oTicaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Enis Hekimoğlu, Mersin’in sebze üretiminde çevreyi, canlıları ve insan sağlığını merkeze alan tarımsal yapılanmaya odaklandığını bildirdi.

Hekimoğlu, MTSO olarak geçtiğimiz günlerde düzenledikleri ‘Avrupa Birliği’ne Sebze İhracatında Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ konulu panelde, konunun tüm paydaşlarını bir araya getirdiklerini anımsattı. Hekimoğlu, sağlıklı ve dünya standartlarında üreticiliğin yapılmasında ve Mersin’in ihracatta önemli bir marka tarım kenti olmasında MTSO’nun bu panel ve çalıştayla sektörel paydaşlar arasında önemli bir köprü vazifesi gördüğünü belirtti.

Panelde sonunda hazırlanan raporda, ağırlıklı olarak kentin ihracatını adeta baltalayan ‘Nematod’ (Kökte paratizlerle meydana gelen urlar) sorununa dikkat çekildiğini anlatan Hekimoğlu raporda yer alan sorunlar ve çözüm önerilerinin takipçisi olacaklarını dile getirdi. Hekimoğlu panelde taze sebzelerdeki ‘Nematod’ sorununun yanı sıra tarım ilaçları ile kimyevi gübre kalıntılarının neden olduğu zararlara karşı çiftçi ve ihracatçıların sıkıntılarına çözüm bulma adına önemli sonuçlar ortaya çıktığını sözlerine ekledi.

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE BORÇLANMA YETKİSİ YİNE REDDEDİLDİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI BİRİNCİ BİRLEŞİMİ CUMHUR İTTİFAKI BORÇLANMA YETKİSİNİ GEREKÇE

PATİLİ DOSTLAR İÇİN RENGARENK ŞEMSİYELER

KEDİ VE KÖPEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYAN ŞEMSİYELER KÜLTÜR PARK’A SOKAK HAYVANLARI İÇİN ŞEMSİYE YERLEŞTİRİLDİ Mersin Büyükşehir Belediyesi,

BÜYÜKŞEHİR, İŞLETMELERİN HİJYEN DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

19 AYDA 1732 İŞLETMENİN HİJYEN DENETİMİ YAPILDI BÜYÜKŞEHİR, HAL KOMPLEKSİLERİNDE HİJYEN DENETİMİ YAPIYOR BÜYÜKŞEHİR’DEN TARSUS

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz