Mersin Üniversitesi Engellilere Yönelik Çalışmalarıyla Ödül Aldı

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » Mersin Üniversitesi Engellilere Yönelik Çalışmalarıyla Ödül Aldı
Paylaş
Tarih : 26 Eylül 2013 - 10:47

mersin-universitesi-engellilere-yonelik-5107114_6921_oTürkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından düzenlenen ve sekretaryasını Celal Bayar Üniversitesi’nin üstlendiği organizasyonda, ödüllerden birine de üniversitemiz layık görüldü.

Üniversite engelli öğrencilerine ve engelli bireylere yönelik hazırlanan “Fiziksel Erişilebilirlik Haritası” ve akademik erişilebilirliğe yönelik hazırlanan “Sesli Ders Kitabı” projesi, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından “Engelsiz Eğitim” dalında ödüle değer bulundu. Her iki proje de ülkemizdeki üniversiteler arasında gerçekleştirilen ilk uygulama olması bakımından önem kaydediyor.

Ödül Töreni, 10 Eylül 2013 tarihinde İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Engelsiz Bilişim 2013 Sempozyumu”nda gerçekleştirildi. Engelsiz eğitim ödülü Yüksek Öğretim Kurulu eski üyesi Prof. Dr. Atilla Eriş tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Suha Aydın’a takdim edildi.

Ödül törenine birçok kamu kurumu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey yetkilileri, akademisyenler ve engelli vatandaşlar katıldı. Törene üniversitemizi temsilen Rektörümüz Prof. Dr. Suha Aydın’ın yanı sıra, Rektör YardımcıSI Prof. Dr. Gürol Emekdaş, Rektör Danışmanı ve üniversitemiz Engelli Danışma ve Destek Hizmetleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Ülkü Çömelekoğlu, Komisyon üyeleri Yrd. Doç. Dr. Berna Arslan ve Yrd. Doç. Dr. Evrim Demir Mishchenko katıldılar.

Engelsiz kampüs çalışmalarıyla son yıllarda önemli uygulamalar yürüten Mersin Üniversitesi, 2011 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından “Ulaşılabilirlik-Kalite Teşvik Ödülü”ne layık görülmüştü.

 

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE BORÇLANMA YETKİSİ YİNE REDDEDİLDİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI BİRİNCİ BİRLEŞİMİ CUMHUR İTTİFAKI BORÇLANMA YETKİSİNİ GEREKÇE

PATİLİ DOSTLAR İÇİN RENGARENK ŞEMSİYELER

KEDİ VE KÖPEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYAN ŞEMSİYELER KÜLTÜR PARK’A SOKAK HAYVANLARI İÇİN ŞEMSİYE YERLEŞTİRİLDİ Mersin Büyükşehir Belediyesi,

BÜYÜKŞEHİR, İŞLETMELERİN HİJYEN DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

19 AYDA 1732 İŞLETMENİN HİJYEN DENETİMİ YAPILDI BÜYÜKŞEHİR, HAL KOMPLEKSİLERİNDE HİJYEN DENETİMİ YAPIYOR BÜYÜKŞEHİR’DEN TARSUS

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz