Mersin Üniversitesi Engellilere Yönelik Çalışmalarıyla Ödül Aldı

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » Mersin Üniversitesi Engellilere Yönelik Çalışmalarıyla Ödül Aldı
Paylaş
Tarih : 26 Eylül 2013 - 10:47

mersin-universitesi-engellilere-yonelik-5107114_6921_oTürkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından düzenlenen ve sekretaryasını Celal Bayar Üniversitesi’nin üstlendiği organizasyonda, ödüllerden birine de üniversitemiz layık görüldü.

Üniversite engelli öğrencilerine ve engelli bireylere yönelik hazırlanan “Fiziksel Erişilebilirlik Haritası” ve akademik erişilebilirliğe yönelik hazırlanan “Sesli Ders Kitabı” projesi, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından “Engelsiz Eğitim” dalında ödüle değer bulundu. Her iki proje de ülkemizdeki üniversiteler arasında gerçekleştirilen ilk uygulama olması bakımından önem kaydediyor.

Ödül Töreni, 10 Eylül 2013 tarihinde İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Engelsiz Bilişim 2013 Sempozyumu”nda gerçekleştirildi. Engelsiz eğitim ödülü Yüksek Öğretim Kurulu eski üyesi Prof. Dr. Atilla Eriş tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Suha Aydın’a takdim edildi.

Ödül törenine birçok kamu kurumu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey yetkilileri, akademisyenler ve engelli vatandaşlar katıldı. Törene üniversitemizi temsilen Rektörümüz Prof. Dr. Suha Aydın’ın yanı sıra, Rektör YardımcıSI Prof. Dr. Gürol Emekdaş, Rektör Danışmanı ve üniversitemiz Engelli Danışma ve Destek Hizmetleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Ülkü Çömelekoğlu, Komisyon üyeleri Yrd. Doç. Dr. Berna Arslan ve Yrd. Doç. Dr. Evrim Demir Mishchenko katıldılar.

Engelsiz kampüs çalışmalarıyla son yıllarda önemli uygulamalar yürüten Mersin Üniversitesi, 2011 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından “Ulaşılabilirlik-Kalite Teşvik Ödülü”ne layık görülmüştü.

 

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz