Mersin’de Çiftçiler Bilgilendirildi

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » Mersin’de Çiftçiler Bilgilendirildi
Paylaş
Tarih : 23 Eylül 2013 - 14:22

mersin-de-ciftciler-bilgilendirildi-5094999_oToroslar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, Değnek köyü ve Arslanköy beldesinde, çiftçilere zirai mücadele teknikleri konusunda bilgi verildi.

Toroslar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulkerim Çiçek, ziraat mühendisleri ve kurum personelinin katıldığı eğitim seminerinde, üreticilere, kış mücadelesini etkin bir biçimde uygulaması ve yeni üretim sezonuna daha bilinçli başlamaları konusunda bilgiler aktarıldı. Üretim sezonunda yapılan yanlış ilaçlama tekniklerinin de tartışıldığı toplantıda, önümüzdeki sezon zararlıların ilaçlama dönemlerinin saptanabilmesi amacıyla biyoteknik mücadele yöntemlerinin ek olarak uygulanacağı bildirildi.

Ayrıca Arslanköy beldesinde, erik ağaçlarında görülen kurumaların sebebinin yapılan analizler neticesinde ‘Phytophthora’ hastalık etmeninin olduğu belirtilip, bu hastalık ile mücadele yöntemleri hakkında çiftçiler bilgilendirildi. İlçe Müdürü Abdulkerim Çiçek, çiftçilerin karşılaştıkları sorunlara genel olarak değinerek bundan sonra İlçe Müdürlüğü organizasyonuyla bu eğitimlerin artarak devam edeceğini söyledi.

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR AŞHANESİ’NDE AŞLAR AŞKLA PİŞİYOR

TENCERE TAVA SESLERİNE ŞARKILAR KARIŞIYOR “BİZİMKİSİ BİR AŞ HİKAYESİ”: BÜYÜKŞEHİR 65 YAŞ ÜSTÜ YURTTAŞLARA 71 GÜNDE 400

BÜYÜKŞEHİR, ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLER İÇİN UZMANLAR İLE ÖZEL BİR YAYIN HAZIRLADI

EĞİTİMCİLERDEN ÖĞRENCİLERE YAKLAŞAN SINAV SÜRECİNDE TAVSİYELER SINAV ÖNCESİ ÖĞRENCİLERİ YAKINDAN İLGİLENDİREN KONULAR ELE ALINDI Mersin Büyükşehir

KRİZ MERKEZİ, MERSİN HALKINA DAHA İYİ HİZMET İÇİN BÜYÜTÜLDÜ

KRİZ MERKEZİ ÇALIŞAN SAYISI 50’YE ÇIKARILDI 17 BİN 968 ALAN KRİZ MERKEZİ ARACILIĞIYLA DEZENFEKTE EDİLDİ Koronavirüssalgını ile

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz