Mersin’in İlk Kitap Fuarı Açıldı.

Ana Sayfa » Büyük Manşet » Mersin’in İlk Kitap Fuarı Açıldı.
Paylaş
Tarih : 28 Kasım 2015 - 14:13

Mersin’de ilk kez açılan Kitap Fuarı Kitapseverlerle buluştu.

CNR Holding tarafından ilk kez açılan Mersin Kitap Fuarı’nda 75 yayın yayınevinin stant açtı. Fuarın açık olduğu süre zarfında 40’a yakın yazarın kitapseverle buluşacağı ve kitaplarını imzalayacağı bildirildi.

Yenişehir Fuar Merkezin’de gerçekleştirilen fuarın açılışına; Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz, Akdeniz Belediyesi Eşbaşkanı Mehmet Fazıl Türk, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Kasım Tanrıöver, Ak Parti İl Başkanı İsmail Taşpınar, kurum ve kuruluşların temsilcileri ve çok sayıda kitapsever katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Kasım Tanrıöver kitap fuarını sektörel fuarlar kadar önemsediklerini anlatarak,  iş dünyası olarak kendisini doğru ve iyi ifade edebilen gençlere ihtiyaç duyduklarını söyledi ve kitap okumanın önemine dikkat çekti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise; Mersin’in doğal, kültürel ve coğrafi zenginliklere sahip olduğunu  ifade ederek; “En büyük eksiğimiz ise bu zenginliğimizi iyi anlatamamamız. Bu tür fuarlar tanıtım açısından büyük önem taşıyor. Gençlerimiz okuyup kendisini geliştirerek kentin geleceğinde söz sahibi olacaklardır.” dedi

Vali Özdemir Çakacak da okumanın önemine vurgu yaparak,  gelişmiş ülkelerin bilginin önemini kavrayan ülkeler olduğunu, bilginin kaynağının da kitap olduğunu kaydetti.

Bilginin yayılmasının günümüzde çok daha hızlı olduğuna da dikkat çeken Çakacak, “Teknoloji gelişse de basılı yayına ilgi artarak sürüyor. Bu nedenle kitap fuarını önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kentin ilk kitap fuarı özelliğini taşıyan Mersin 1. Kitap Fuarının açılışına geçildi. Kurdelenin kesilmesinin ardından fuar kent protokolü tarafından gezildi.

Kitapseverlerle buluşan Mersin’in Kitap fuarı  6 Aralık tarihine ziyaretçilerine açık olacak.

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

130420170047302692600b
Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

referandumanketleri-640x360
Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

referandumanketleri-640x360a
Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz