MERSİNLİ ÇİFTÇİLER MELİSA ÜRETİMİNE BAŞLADI

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » MERSİNLİ ÇİFTÇİLER MELİSA ÜRETİMİNE BAŞLADI
Paylaş
Tarih : 16 Mayıs 2016 - 18:36

Mersin Büyükşehir Belediyesi, melisa çiçeği üretimini yaygınlaştırmak amacıyla ‘Melisa Üretimi Teşvik ve Yaygınlaştırma Projesi’ni hayata geçirdi.
Proje kapsamında ilk uygulama Aydıncık ilçesinin Pembecik Mahallesi ve çevre mahallelerinde gerçekleştirildi.
Mahallelerde melisa üretimini yaygınlaştırmak amacıyla beş farklı arazi belirlenerek, beş üreticiye toplamda 30 bin limon kokulu melisa fidesi dağıtımı yapıldı. Fideler ile birlikte sulama ekipmanları da Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından üreticilere temin edildi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, oldukça verimli arazilere sahip olan Mersin’deki üreticileri, alternatif tarım ürünü yetiştiriciliğine teşvik etmek amacıyla sürekli yeni projeler ürettiklerini ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Mersin, iklim şartları dolayısıyla birçok farklı ürün çeşidinin yetiştirilmesine uygun bir ekolojiye sahiptir. Dolayısıyla alternatif tarım ürünü yetiştiriciliği için projeler geliştirerek, bölgemizde tarımla uğraşan üreticilerimizin kalkınması amacıyla üreticimize destek oluyor ve aile ekonomilerine katkı sağlıyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Melisa Üretimini Teşvik ve Yaygınlaştırma Projesi’ni Aydıncık ilçemizin Pembecik Mahallesi’nde beş farklı parselde başlattık. Yakın zaman içerisinde de üreticilerimiz ilk hasadını elde edecek” şeklinde konuştu.
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, üreticiyi alternatif ürün olarak melisa üretimine teşvik ederek, kısıtlı olan sulu tarım alanlarında kısa zamanda maksimum düzeyde verim elde etmeyi amaçladığı proje ile üreticilerin aile ekonomisine katkı sunarak, daha fazla gelir elde etmeleri hedefleniyor.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, ÖZEL GEREKSİNİMLİ GÖKHAN YALÇIN’IN TALEBİNİ HIZLA YERİNE GETİRDİ

GÖKHAN YALÇIN’IN EVİNE GİDEN YOLDA ASFALT ÇALIŞMASI YAPILDI  BÜYÜKŞEHİR’İN ÇALIŞMALARIYLA GÖKHAN YALÇIN İSTEDİĞİ YOLA

EMEKLİLER, TARSUS GENÇLİK KAMPI’NDA MUTLU BİR GÜN GEÇİRDİ

BÜYÜKŞEHİR’İN EMEKLİ EVİ SAKİNLERİ DOĞAL ORTAMDA STRES ATTI Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı

KADAVRADAN RAHİM NAKLİYLE ANNE OLAN DERYA İLE BEBEĞİ, 15 GÜN SONRA TABURCU OLACAK

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde, 9 yıl önce dünyanın başarılı ilk rahim naklini olan Derya Sert (32) ile 4 Haziran’da

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz