MİKRO İŞLETMELERİ RAHATLATACAK PROJE

Ana Sayfa » Büyük Manşet » MİKRO İŞLETMELERİ RAHATLATACAK PROJE
Paylaş
Tarih : 13 Ocak 2016 - 19:16

Mikro İşletmelerde Kurumsallaşma Ve Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Mali Destek Programı, Hilton Otelinde düzenlenen açılış töreni ile başladı.

Açılış törenine Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, İl Müdürleri, Protokol Üyeleri ve Konuklar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören açılış konuşmalarıyla devam etti.

Mikro düzeydeki işletmelere yönelik başlatılan projenin açılış konuşmasını yapan Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lütfi Altunsu, yaptığı konuşmada projenin Adana ve Mersin illerinde ki küçük çaplı işletmelerin sosyo-ekonomik kalkınmasına önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

Daha sonra konuşan Çukurova Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Mersin Valisi Özdemir Çakacak, ÇKA’nın Adana ve Mersin illerinden oluştuğunu ifade ederek, Çukurova bölgesinin tarih boyunca her açıdan çekim merkezi olduğunu söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından Türker Dölekoğlu, Proje ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi.

Proje kapsamında desteklenecek sektörler ise Gıda-İçecek, Kimya-Plastik, Tekstil-Hazır giyim, Makine-Metal İşleri, Ayakkabıcılık, Mobilya, Lojistik, Turizm amaçlı asli konaklama tesisleri ve bilişim. Projeye destek tutarı ise Asgari düzeyde 25.000 TL, Azami Tutar 250.000 TL olarak belirlendi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz