Milli Değerler Aşk-ı Devlet ile Can Buldu

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » Milli Değerler Aşk-ı Devlet ile Can Buldu
Paylaş
Tarih : 29 Ekim 2016 - 14:02

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet’in kuruluşunun 93. yılı münasebetiyle düzenlediği ‘Aşk-ı Devlet’ özel gösterimi ile muhteşem bir etkinliğin daha altına imzasını attı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen ‘Aşk-ı Devlet’ özel gösterimi izleyicilerden tam not aldı.

 

milli-degerler-aski-devlet-ile-can-buldu-1

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin eski Valisi Akif Tığ, MHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ayan, MHP Akdeniz İlçe Başkanı Erdoğan Alkaya, Mersin Barosu Genel Sekreteri Eren Mülayim, Mersin Ülkücü İşçiler Dernek Başkanı Mehmet Veysi Çalışkan ve meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen gösterime, Mersin halkı yoğun ilgi gösterdi.

Gecede konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Bu kadar güzel sözler ve gösteriler ile bizleri buluşturan Âşık Sefai, Şair Ahmet Özkan ve ekiplerine teşekkür ediyorum. Hepinizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nızı kutluyorum. Daha nice böyle özel ve güzel günde birlikte olmak dileğiyle” şeklinde konuştu.

Milli değerleri pekiştirmek ve Türk Milleti’ni aynı gelecek tasavvurunda birleştirmek amacıyla hazırlanan gecede, Türklerin tarih sahnesine çıkışlarından günümüze kadar gelen kahramanlık mücadelelerinin, dans gösterileri, seslendirilen türküler ve destanlar ile izleyicilere sunulması adeta görsel bir şölen yaşattı. Programda ayrıca 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir’e yer verilmesi izleyicilerden büyük alkış topladı.

Âşık Sefai’nin koordinatörlüğünü yaptığı ve şair Ahmet Özkan’ın şiirleri ile renk kattığı gösterimde, Kızıl Elma ülküsünden, Türklerin Anadolu’ya hakim olmasına, Selçuklu Devleti’nden, Milli Mücadele yıllarına kadar 10 bölüm sahnelendi. İzleyiciler tarafından soluksuz izlenen ‘Aşk-ı Devlet’ özel gösterimi Mersinlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Gecenin sonunda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, etkinliğin koordinatörlüğünü yapan Aşık Sefai ve şair Ahmet Özkan’a teşekkür ederek, günün anısına çiçek verdi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

130420170047302692600b
Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

referandumanketleri-640x360
Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

referandumanketleri-640x360a
Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz