ÖĞRENCİLERE EKOLOJİK TARIM EĞİTİMİ VERİLİYOR

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » ÖĞRENCİLERE EKOLOJİK TARIM EĞİTİMİ VERİLİYOR
Paylaş
Tarih : 20 Mayıs 2016 - 11:44

ÖĞRENCİLERE EKOLOJİK TARIM EĞİTİMİ VERİLİYOR (1)

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ilköğretim öğrencilerine ekolojik tarımın önemini anlatıyor.
Çocukların, geleceğin bilinçli üretici ve tüketicileri haline getirilmesinin hedeflendiği proje kapsamında ‘Ekolojik Tarımın Önemi ve Yaygınlaştırılması’ konulu sunumlar yapılarak, organik tarımın amacı, önemi, özellikleri ve nasıl yapılması gerektiği üzerine çocuklara bilgiler veriliyor.
Yapılan sunumlarda organik tarımda kimyasal gübre, ilaçlama, hormon gibi dış etkenlerin kullanılmadığı belirtiliyor. Ekolojik tarım ile sadece insan sağlığına değil aynı zamanda dünyanın korunmasına da katkı sağlandığına vurgu yapılan eğitimlerde, organik tarımın başta toprak olmak üzere su, hava, çevre ve doğada yaşayan diğer canlılara zarar vermeyen ve hayvanları koruyan bir üretim sistemi olduğu ifade ediliyor.
Kavuklu ve Pişekar adlı kısa tiyatro gösterisi ile devam eden eğitimler sonrasında, öğrencilere içlerinde Kızılçam tohumlarının bulunduğu doğa dostu kalemler ve çeşitli hediyeler dağıtılıyor.
Yaşamımızı sürdürdüğümüz alana fayda sağlamak ve daha sağlıklı bir yaşam oluşturmak amacıyla Gelecek Koleji, Güney Gelişim Okulları ve Tarsus Amerikan Koleji’nde 328 öğrenciye eğitim verilirken, projenin son sunumu ise 23 Mayıs’ta Ted Koleji’nde gerçekleştirilecek.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, ÖZEL GEREKSİNİMLİ GÖKHAN YALÇIN’IN TALEBİNİ HIZLA YERİNE GETİRDİ

GÖKHAN YALÇIN’IN EVİNE GİDEN YOLDA ASFALT ÇALIŞMASI YAPILDI  BÜYÜKŞEHİR’İN ÇALIŞMALARIYLA GÖKHAN YALÇIN İSTEDİĞİ YOLA

EMEKLİLER, TARSUS GENÇLİK KAMPI’NDA MUTLU BİR GÜN GEÇİRDİ

BÜYÜKŞEHİR’İN EMEKLİ EVİ SAKİNLERİ DOĞAL ORTAMDA STRES ATTI Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı

KADAVRADAN RAHİM NAKLİYLE ANNE OLAN DERYA İLE BEBEĞİ, 15 GÜN SONRA TABURCU OLACAK

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde, 9 yıl önce dünyanın başarılı ilk rahim naklini olan Derya Sert (32) ile 4 Haziran’da

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz