Örgüt Adayını Bilmek İstiyor

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » Örgüt Adayını Bilmek İstiyor
Paylaş
Tarih : 30 Ocak 2014 - 17:41

k.kilicdaroglu

Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önemli ilçelerinin belediye başkan adaylarını açıklanmada geç kalmasından yönetimde bulunanlar gibi kendisini de rahatsız olduğu belirtildi. CHP hafta sonu yapacağı aday tanıtım toplantısını ise iptal etti.

 
 
CHP 1 Şubat Cumartesi günü İl belediye başkan adaylarını tanıtmak için Ankara Arena spor salonunda yapmayı planladığı Aday tanıtım toplantısı iptal edildi.

İlçe Adaylarında Değişikliğe Gidilebilir

Ankara Arena spor salonunda yapılacak toplantıda İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi bir çok ilin ilçe belediye başkan adaylarının açıklanmaması nedeniyle yapılmayacağı belirtildi. Ayrıca adayları belirlenen bazı il ve ilçelerde adayların değişme ihtimalinin de olması nedeniyle toplantı Parti Meclisi (PM) sonrasına ertelendiği kaydedildi. Cumhuriyet Halk Partisi PM’nin ise 09-16 Şubat haftasında toplanması bekleniyor.

Örgüt Adayını Bilmek İstiyor

Ankara ve İstanbul’da ilçe adaylarının belirlenememesi aday adayları arasında sıkıtıya yol açarken, Aday adayları “Aylardır ciddi çalışma yapıyoruz. Hem maddi hem manevi yıprandık örgüt artık adayın kim olduğunu bilmek istiyor” diyerek Genel Merkezin bu konuda artık karar vermesini istiyor.

900 Aday Belirledik

Belediye başkanlığı seçimleri aday belirleme sürecinde partililerden aday açıklamada geç kaldık eleştirilerine cevap veren Kılıçdaroğlu “Genel Merkez yönetimi olarak aday belirleme sürecini oldukça etkin ve başarılı şekilde yürütüyoruz komisyon ve arkadaşlarımız ciddi çalışma yapıyor. Merak etmeyin hiç bir şekilde geç kalmış değiliz. Hatta siyasi rakibimiz iktidar partisi ile kıyaslama yaptığımızda oldukça önde olduğumuz ortaya çıkıyor. AKP sadece 350-400 civarında aday ilanı yaptı. Biz ise PM kararı ile 900 civarında belediyenin adaylarını değerlendirip ilan ettik. Ama şu da bir gerçek ki, bizim partililer Çankaya başkan adayı açıklanmadan asla tatmin olmazlar” değerlendirmesi yaptı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(gazetevatan.com.tr)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

130420170047302692600b
Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

referandumanketleri-640x360
Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

referandumanketleri-640x360a
Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz