(Özel) Başkan Gültak: “Biz, Mersin’in makus talihini Akdeniz üzerinden kıracağız”

Ana Sayfa » Büyük Manşet » (Özel) Başkan Gültak: “Biz, Mersin’in makus talihini Akdeniz üzerinden kıracağız”
Paylaş
Tarih : 01 Temmuz 2019 - 17:34

MERSİN (İHA) – Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, AK Parti siyasi tarihinde Mersin merkezde seçilen ilk belediye başkanı olmasıyla bir sorumluluk da üstlendiğini belirterek, 5 yıl boyunca seçim öncesi gibi çalışarak AK Parti belediyeciliğinin farkını ortaya koyacağını söyledi.

MERSİN (İHA) – Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, AK Parti siyasi tarihinde Mersin merkezde seçilen ilk belediye başkanı olmasıyla bir sorumluluk da üstlendiğini belirterek, 5 yıl boyunca seçim öncesi gibi çalışarak AK Parti belediyeciliğinin farkını ortaya koyacağını söyledi. Gültak, “Biz, Mersin’in makus talihini Akdeniz üzerinden kıracağız” dedi.

Başkan Gültak, kurulduğu günden bu yana Mersin merkezde ilk kez bir belediye başkanlığını kazanarak AK Parti’nin tarihine geçti. Uzun yıllardır Mersin’in 13 ilçesinden sadece Aydıncık’ta belediye başkanlığını alabilen AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde, Kürt vatandaşların yoğun olarak yaşadığı ve HDP’nin kalesi olarak bilinen merkez Akdeniz ilçesini sürpriz bir şekilde Mustafa Gültak ile kazanarak, ‘Ak Parti Mersin’de belediyeleri kazanamaz’ algısını yıktı.

“Partinin en zor günlerinde il başkanıydım. Zor görevleri seviyorum”

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, bu seçim başarısını ve omuzlarına yüklenen sorumluluğu İHA muhabiri ile paylaştı. 2004-2009 yılları arasında AK Parti İl Başkanlığı yaptığını anımsatan Gültak, “Partinin en zor günleriydi. Kapatma davalarında, e muhtırada ben il başkanıydım. Zor görevleri seviyorum. Sıkıntı yok benim açımdan. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde milletvekili oldum. AK Parti’nin ilk kez oy kaybettiği bir dönemde birinci sıra milletvekiliydim. 6 ay boyunca milletvekili oldum. O dönemde birçok zorlukları aştık. Üstelik Türkiye genelinde AK Parti’nin oy oranı yüzde 9 düşerken, Mersin’de bu oran yüzde 6 oldu. Dolayısıyla bu seçimlere partimin vermiş olduğu görev doğrultusunda çalıştık. Burada en büyük emek Lütfi Elvan bakanımızın, il başkanımızın, teşkilatlarımızın ve Akdeniz’de yaşayan seçmenlerimizindir. Hepimiz çok çalıştık. Bu sadece Mustafa Gültak’ın çalışmasıyla olacak bir iş değil, ekip çalışması sonucunda bu başarı geldi” diye konuştu.

“Şu anki görevim Akdeniz’deki geri kalmışlığı, insanlık dramını çözmek”

Amacının, Akdeniz’deki geri kalmışlığı ortadan kaldırabilmek olduğunu vurgulayan Gültak, özellikle ikinci bölge dedikleri yerlerde daha hızlı çalışmalar yapıp, insanlara daha yaşanılabilir alanlar kazandırabilmeyi hedeflediğini söyledi. Mersin’de hala Devlet Su işleri (DSİ) ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden uygun görüş gelmediği için 1/5000’lik nazım imar planlarının yapılmadığına dikkat çeken Gültak, Haziran ayının başlarından bir başkan yardımcısını Ankara’ya gönderdiğini ve iki hafta boyunca orada DSİ ile ilgili çalışma yaptıklarını anlattı. Gültak, “Olumlu görüşleri getirmeye çalışıyoruz ki, Büyükşehir Belediyesi 5 binlin planı yapsın, biz de binlik planı yapalım ve Akdeniz’in önünü açalım. Amacımız, Akdeniz’de güzel işler yapabilmek. Onun dışında tabi ki diğer ilçelerdeki sorunlara, Cumhur İttifakının il başkanları ve Bakanımız Lütfi Elvan gerekli çözümleri üretiyorlar. Benim diğer ilçelere veya başka yerlere karışmak gibi vazifem yok. Öyle bir amacım da yok. Ama bölgemi ilgilendiren konularda bir ilçeyle temas halindeyim. Büyükşehir’de de bölgemle ilgili sorunlarda hem Büyükşehir’e yardımcı oluyorum hem onlar bana yardımcı oluyor. Şu anki görevim Akdeniz’deki geri kalmışlığı, insanlık dramını çözmek. Onun dışında kendime fazla bir görev görmüyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ÖĞRENCİLER BANDOYLA TANIŞIYOR

BÜYÜKŞEHİR BANDOSU’NDAN KIRSALDAKİ ÖĞRENCİLERE MİNİ KONSER Büyükşehir Belediyesi bando takımı, okulları ziyaret ederek, öğrencilere

BÜYÜKŞEHİR, TEMİZ DENİZ İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Balıkçı Barınağı’nda Temiz Deniz İncelemesi Yapıldı SU YÜZEYİNDEN VE DİBİNDEN NUMUNELER ALINDI Mersin Büyükşehir Belediyesi,

Şehir Tiyatroları Perdelerini Açtı

“UĞURBÖCEĞİ PANİ VE MUHTEŞEM SERÜVENLERİ”ÇOCUKLARLA BULUŞTU “SEVGİLİ DOKTOR” OYUNU İZLEYİCİLERDEN TAM NOT ALDI Mersin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz