ÖZGECAN ASLAN DAVASI ERTELENDİ

Ana Sayfa » Büyük Manşet » ÖZGECAN ASLAN DAVASI ERTELENDİ
Paylaş
Tarih : 09 Eylül 2015 - 19:16

ozgecan_1

Mersin’in Tarsus ilçesinde vahşice öldürülen Özgecan Aslan cinayeti davasının 2. duruşması sona ererken, mahkemede sanıkların 3. Duruşmaya getirilmesi kararı çıktı.

Mersin’in Tarsus ilçesinde vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan cinayeti davasının 2. duruşmasında mahkeme heyeti, tutuklu sanıklara esas hakkında savunma için ek süre verirken, avukatlar ve sanıkların isteği üzerine gelecek duruşmaya 3 sanığın da bizzat getirilmelerine karar verdi. 3. duruşma 3 Aralık 2015 tarihinde görülecek.

Tarsus Adliyesinde görülen davada Hakim Ercan Kumhak başkanlığında gerçekleştirilen duruşmada, Özgecan Aslan’ın katil zanlılarıSuphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe’nin savunmaları SEGBİS ile tutuklu bulundukları cezaevlerinden alındı.

Sanık Fatih Gökçe’nin cinsel saldırı suçunu kabul etmediği duruşmada, Mahkeme Başkanı Kumhak’ın verdiği aranın ardından Aslan ailesi adına konuşan müdahil avukatı Sevim Küçük, iddia makamının mütalaasına genel olarak katıldıklarını ancak, Suphi Altındöken’in Özgecan’a cinsel saldırı suçunun teşebbüste kaldığı görüşüne katılmadıklarını söyledi.

Hem Suphi’nin hem de Fatih’in Özgecan’a cinsel saldırıda bulundukları ve birbirlerine gözcülük yaptıklarının kendi beyanlarından da anlaşıldığını belirten Küçük, mütalaaya itiraz ederek, Suphi’nin de nitelikli cinsel saldırı suçundan yargılanmasını istedi.

Her üç sanığın da Özgecan’ı bilerek, isteyerek, aralarında işbirliği yaparak öldürdüklerini iddia eden Küçük, mahkemeden üç sanığın da hak ettikleri adil ve eşit cezalandırılmalarını ve özellikle herhangi bir cezai indirim uygulanmamasını istedi. Küçük, mahkemenin vereceği kararın kadın cinayetlerinin önüne geçilmesi açısından örnek olabileceğinin de altını çizdi.

SANIKLAR BİZZAT MAHKEMEYE GELMEK İSTEDİ

Duruşmada, mahkeme heyetinin, sanıklara ek iddianame için ek savunma hakkı vermesinin ardından konuşan sanıklar Suphi Altındöken ve Fatih Gökçe, cinsel saldırı suçunu kabul etmedi. Suphi Altındöken, esas hakkındaki savunmasında ise daha önceki duruşmada neler yaptığını anlattığını, bunun dışındaki suçlamaların doğru olmadığını söyleyerek, “5 dakikalık bir şey için ben neden bir insanın hayatını mahvedeyim, kendi hayatımı mahvedeyim. Böyle bir şey yapmadım. Yaptıklarımı da söyledim. Cinsel saldırı suçlamasını kabul etmiyorum. Her şeyin üstüne yemin ederim, ben yapmadım” dedi.

Fatih Gökçe de savunmasında suçlu olmadığını ifade etti.

Fatih Gökçe, mahkemeden bizzat duruşmaya gelmek istediğini de söyleyerek, “Yüzümüzdeki ifadeleri görsünler. Kimin yalan söylediğini görsünler. Mahkememiz orada yapılsın” şeklinde konuştu.

Baba Necmettin Altındöken ise suçlamaların hiçbirini kabul etmediğini kaydetti.

Sanık avukatları da cinsel saldırı iddialarını kabul etmediklerini belirterek, savcının mütalaasına yönelik esas hakkında ek süre verilmesini talep eden avukatlar, müvekkillerinin isteği doğrultusunda da sanıkların duruşmaya bizzat getirilmesini istediler.

Mahkeme Başkanı Kumhak, daha sonra sanıkların esas hakkındaki savunmaları için ek süre verilmesine, gelecek duruşmaya bizzat mahkemeye getirilmelerine karar vererek, davayı 3 Aralık 2015 tarihine ertelendi.ozgecan_1

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz