RIS Plus Mersin Projesi İnovasyon Eğitimi Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

Ana Sayfa » Büyük Manşet » RIS Plus Mersin Projesi İnovasyon Eğitimi Sertifika Töreni Gerçekleştirildi
Paylaş
Tarih : 17 Şubat 2016 - 11:20

‘RİS Plus Mersin Projesi’ ile Mersin’e yeni bir yol haritası kazandırılması için, Mersin Valiliği öncülüğünde Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB) ve Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA)’nın ortaklaşa hazırladığı eğitim programını başarıyla tamamlayan yürütme kurulu üyelerine ve yetkilileri’ ne Vali Çakacak tarafından sertifikaları verildi.

Mersin Teknopark Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Sertifika Töreni’ne Vali Çakacak’ın yanı sıra, Mersin Üniversitesi Rektörü Ahmet Çamsarı, Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı M. Bülent Aymen, Mersin Teknopark Yönetim Kurulu Üyeler Mahmut Arslan, Hıdır Karadağ, Hasan Tufan Ballı, H. Ruhi Koçak ile Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz da katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Çakacak, “ Malumunuz, ilimizde Valiliğimizin himayelerinde, ‘RİS Plus Mersin’ projesi yürütülüyor. Üniversitemiz, Kalkınma Ajansımız, Büyükşehir Belediyemiz, Ticaret ve Sanayi Odamız, kısacası Mersinimizin tüm dinamikleri bu projenin paydaşlarıdır. Bu proje sayesinde Mersinimize yeni bir yol haritası çıkarılacaktır.

‘RİS Plus Mersin’ projesinin yürütme kurulu üyeleri ve paydaşları, AKİB ve ÇKA’nın uzmanları tarafından verilen eğitimi başarıyla tamamladılar. İşletmelerin inovasyon süreçlerini içselleştirip firma kültürlerinin parçası haline getirerek, bunu vakıa analizi üzerinden gerçekleştirmelerini amaçlayan eğitime katılan RİS Plus Yürütme Kurulu Üyeleri ve Yetkilileri bu eğitim ile inovasyona firmalar açısından bakmaya odaklandılar ve bu kapsamda gruplar halinde bir firmanın inovasyon sürecini deneyimlediler. Sertifika almaya hak kazananlara başarılar diliyorum.” dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN VEKİLİGÜLCAN KIŞ, “KADIN LİDERLER COVID 19’A KARŞI GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR” TOPLANTISINA KATILDI

GÜLCAN KIŞ: “YARDIM TALEBİNDE BULUNAN KADINLARIN ÇOĞUNLUĞUNU EKONOMİK SIKINTI YAŞAYANLAR OLUŞTURDU” GÜLCAN KIŞ: “MERSİN BÜYÜKŞEHİR

BU ÇÖPLER DOĞAYA AİT DEĞİL

BU ÇÖPLERİN DOĞADA YERİ YOK ÇEVRE KORUMA PERSONELİ 5 HAZİRAN İÇİN AKYAR VE LAMAS ÇAYI’NDA ÇÖP TOPLADI BÜYÜKŞEHİR’DEN 5

BÜYÜKŞEHİR YOLLARI ASFALTLAMAYA, VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR

TARSUS ŞAHİN MAHALLESİ SAKİNLERİ, 10 YILDIR BEKLEDİKLERİ ASFALTA KAVUŞTU Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz