RIS Plus Mersin Projesi İnovasyon Eğitimi Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

Ana Sayfa » Büyük Manşet » RIS Plus Mersin Projesi İnovasyon Eğitimi Sertifika Töreni Gerçekleştirildi
Paylaş
Tarih : 17 Şubat 2016 - 11:20

‘RİS Plus Mersin Projesi’ ile Mersin’e yeni bir yol haritası kazandırılması için, Mersin Valiliği öncülüğünde Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB) ve Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA)’nın ortaklaşa hazırladığı eğitim programını başarıyla tamamlayan yürütme kurulu üyelerine ve yetkilileri’ ne Vali Çakacak tarafından sertifikaları verildi.

Mersin Teknopark Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Sertifika Töreni’ne Vali Çakacak’ın yanı sıra, Mersin Üniversitesi Rektörü Ahmet Çamsarı, Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı M. Bülent Aymen, Mersin Teknopark Yönetim Kurulu Üyeler Mahmut Arslan, Hıdır Karadağ, Hasan Tufan Ballı, H. Ruhi Koçak ile Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz da katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Çakacak, “ Malumunuz, ilimizde Valiliğimizin himayelerinde, ‘RİS Plus Mersin’ projesi yürütülüyor. Üniversitemiz, Kalkınma Ajansımız, Büyükşehir Belediyemiz, Ticaret ve Sanayi Odamız, kısacası Mersinimizin tüm dinamikleri bu projenin paydaşlarıdır. Bu proje sayesinde Mersinimize yeni bir yol haritası çıkarılacaktır.

‘RİS Plus Mersin’ projesinin yürütme kurulu üyeleri ve paydaşları, AKİB ve ÇKA’nın uzmanları tarafından verilen eğitimi başarıyla tamamladılar. İşletmelerin inovasyon süreçlerini içselleştirip firma kültürlerinin parçası haline getirerek, bunu vakıa analizi üzerinden gerçekleştirmelerini amaçlayan eğitime katılan RİS Plus Yürütme Kurulu Üyeleri ve Yetkilileri bu eğitim ile inovasyona firmalar açısından bakmaya odaklandılar ve bu kapsamda gruplar halinde bir firmanın inovasyon sürecini deneyimlediler. Sertifika almaya hak kazananlara başarılar diliyorum.” dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MERSİNLİLER, ATATÜRK’Ü SEVDİĞİ ŞARKILARLA ANDI

BAŞKAN SEÇER ORKESTRA YÖNETTİ, HEP BİR AĞIZDAN İZMİR MARŞI SÖYLENDİ SEÇER: “ATATÜRK ÖNEMLİ BİR DEVLET ADAMI VE DEVRİMCİ” Mersin Büyükşehir

TARSUS HAYVAN PARKI’NIN YENİ MİSAFİRLERİ: ALPAKA VE KOATİ

TARSUS HAYVAN PARKI’NIN TÜR ÇEŞİTLİLİĞİ ARTIYOR TARSUS HAYVAN PARKI’NDAKİ TÜR SAYISI 83’E ULAŞTI Çukurova’nın en büyük,

BÜYÜKŞEHİR, ÖĞRENİM YARDIMININ İLK TAKSİDİNİ ÖDEDİ

ÖĞRENİM YARDIMLARININ 250 TL’LİK İLK TAKSİDİ YATIRILDI Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in göreve geldiği andan

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz