ŞEHİT ASKER’İN BABAEVİNE ATEŞ DÜŞTÜ

Ana Sayfa » Büyük Manşet » ŞEHİT ASKER’İN BABAEVİNE ATEŞ DÜŞTÜ
Paylaş
Tarih : 30 Kasım 2015 - 18:09

Mardin’in Derik İlçesi’nde askeri araca PKK’lı teröristlerce düzenlenen roketli saldırıda şehit olan 25 yaşındaki Jandarma Uzman Erbaş Sezer Aydemir’in Mersin’de ki baba evine ateş düştü.

Sezer Aydemir’in ailesi acı haberi misafirliğe gittikleri merkez Yenişehir İlçesi Bahçelievler Mahallesi’ndeki akraba evinde aldı. Mersin Merkez Komutanı Jandarma Albay Ekrem Özer’in verdiği acı haberle yıkılan baba Metin ve anne Aynur Aydemir gözyaşlarına boğuldu. Şehidin anne ve babası ile yakınları fenalık geçirdi.

Sağlık görevlilerini müdahalesinin ardından şehit ailesi kendi evlerine geçti. Eve Türk bayrakları asılırken, acı haberi duyan şehidin yakınları ve komşuları da aileye taziyelerini ilettiler. Ailenin yakınları, şehit Jandarma Uzman Erbaş Sezer Aydemir’in 5 yıllık sözleşmeli erbaş olduğunu belirterek, “Sözleşmesi 5 ay sonra bitiyordu ve bitince de mesleği bırakacaktı” dedi. Ailenin yaklaşık 1 yıl önce memleketleri Elazığ’dan Mersin’e göçtükleri ve şehit Sezer Aydemir’in cenazesinin Elazığ’da toprağa verileceği belirtildi.

Mardin’in Derik İlçesi’nde yürütülen operasyonda teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Sezer Aydemir’in Elazığ’daki baba evine ateş düştü.

Derik İlçesi’nde yürütülen operasyonda teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Sezer Aydemir’in şehit haberi, Elazığ’ın Hicret Mahallesi Değirmen Sokak numara 39’da oturan halası Gülizar Öztürk’e sağlık ekipleri nezaretinde haber verildi. Acı haberin ardından fenalaşan şehidin halası Gülizar Öztürk, ambulansla hastaneye kaldırılırken mahalleli eve Türk Bayrağı astı.

Şehidin babası Metin ve annesi Aynur Aydemir’in bir yıl önce Mersin’e taşındıkları ve şehit haberinin ardından Elazığ’a gelmek için yola çıktıkları öğrenildi.

Şehit Uzman Çavuş Sezer Aydemir’in (24) ailenin tek erkek çocuğu olduğu öğrenildi. Şehit Aydemir’in ilk görev yerinin Mardin olduğu ve beker olduğu belirtildi.

Yarın Mevlana Cami’inde öğlen namazına müteakip kılınacak olan cenaze namazının ardından şehit Sezer Aydemir’in naaşı, şehitlikte toprağa verilecek.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

130420170047302692600b
Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

referandumanketleri-640x360
Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

referandumanketleri-640x360a
Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz