SGK’ da İstihdam Destekleri Semineri NTO’da Düzenlendi

Ana Sayfa » Büyük Manşet » SGK’ da İstihdam Destekleri Semineri NTO’da Düzenlendi
Paylaş
Tarih : 18 Mart 2017 - 14:21

unnamed (9)

Nizip Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürlüğü, SMMM Nizip Temsilciliği ve Nizip Ticaret Odası işbirliği ile SGK’da İstihdam Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Nizip Ticaret Odası Meclis Toplantı salonunda düzenlendi.

Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Polat, 7 Şubatta Ankara’da gerçekleşen Türkiye Ekonomi Şurası’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iş dünyası tarafından istihdama destek sözü verildiğini belirtti.

Nizip’li İşadamları olarak Mart ayı sonuna kadar 500 kişi yılsonuna kadar ise bin 500 kişi istihdam sözü verildiğini hatırlatan NTO Başkan Yardımcısı Mahmut Polat sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan istihdam seferberliğine Nizip’li İşadamları olarak en üst düzeyde katılım sağlanacağına inanmaktayız. İstihdam seferberliğinin yürütülmesi için işadamlarına Nizip Ticaret Odası olarak daima destek ve rehber olunacaktır. İşadamlarımızın istihdama katkı sağlarken devletimizin vermiş olduğu desteklerden en üst düzeyde faydalanmaları için çalışmalarımız devam edecektir. Günümüzde işyerlerinin nitelikli personel çalıştırmaları firmaların faaliyetlerini sürdürmek için oldukça önemlidir. İlçemizde faaliyet gösteren KOBİ’lerin Nitelikli Eleman Desteğinden faydalanması, işsizliğin azalması ve istihdamın arttırılmasına katkı sağlayacaktır. Bu nedenle işadamlarımızın bilgilendirme toplantısına katılmaları önem arz etmektedir. Son zamanlarda dış kaynaklı çeşitli örgütler ülkemize pek çok sıkıntı yaşatmaktadır. Bu nedenle millet olarak içeride birbirimize daha çok kenetlenmeliyiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve milletimiz dik duruşuyla bunların hepsini aşacak güce ve azme sahip olduğumuzu gösterdik. Şimdi ise işadamları olarak istihdam ve ekonomide dik durma ve destek olma zamanıdır.” 2017 yılında işsizliğin azaltılması için istihdama Nizipli firmalar olarak destek vermeliyiz. Bu vesileyle seminerimizin düzenlenmesinde katkı sağlayan Nizip Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürlüğü, SMMM Nizip Temsilciliğine teşekkürlerimizi sunar, hepinizi şahsım ve Nizip Ticaret Odası’na saygı ve sevgi ile selamlarım.” dedi.

Mart ayının içerisinde muhasebecilerin işlerinin yoğunlaştığını belirten Gaziantep SMMM Odası Nizip Temsilcisi Necati Kılıç, “687 sayılı kanun hükmünde kararname ile ilgili seminerimize katılımınızdan dolayı herkese teşekkür ederim.” dedi.

Muhasebecilerin yaşadığı sıkıntılara değinen Necati Kılıç sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bildiğiniz üzere Mart ayı içerisinde işlerimiz çok yoğun ancak son günlerde yürürlüğe giren kanun ve desteklerden dolayı işlerimiz biraz daha yoğunlaştı. Defter sayılarının KOSGEB işlemlerinin muhasebecilerin yapmasının faydasına olacağı kanaatindeyim. Bu işlemler Muhasebeciler yapmadığı zaman başka kişiler tarafından yapılmaktadır.” dedi.

İstihdam seferberliği ile ilgili seminerde Nizip’te olmanın mutluluğu içerisinde olduğunu belirten Gaziantep Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Mehmet Nabioğlu, şunları ifade etti: “Yeni açıklanan TÜİK rakamlarına göre işsizlik sürekli artmaktadır. 5 tane gençten biri işsizdir ve bunların çoğu üniversite mezunudur. İstihdam seferberliği kapsamında muhasebeciler olarak elimizden gelen desteği vermekteyiz. Ancak asıl olan güven ve huzur veren bir piyasa ve yatırımların artmasıdır. Gerçek istihdam ancak bu şekilde sağlanabilir.” şeklinde konuştu.

Seminerde konuşmacı olarak katılan Nizip Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Sinan Bayram toplantının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek SGK’ da istihdam destekleri ve uygulamalarla ilgili bir sunum yaptı.

Düzenlenen seminere Nizip Sosyal Güvenlik Merkezi Şefi Müslüm Demir, Gaziantep Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkan yardımcısı Hikmet Güneş, NTO Üyeleri ve çok sayıda sanayici ve işadamı da katıldı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE BORÇLANMA YETKİSİ YİNE REDDEDİLDİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI BİRİNCİ BİRLEŞİMİ CUMHUR İTTİFAKI BORÇLANMA YETKİSİNİ GEREKÇE

PATİLİ DOSTLAR İÇİN RENGARENK ŞEMSİYELER

KEDİ VE KÖPEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYAN ŞEMSİYELER KÜLTÜR PARK’A SOKAK HAYVANLARI İÇİN ŞEMSİYE YERLEŞTİRİLDİ Mersin Büyükşehir Belediyesi,

BÜYÜKŞEHİR, İŞLETMELERİN HİJYEN DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

19 AYDA 1732 İŞLETMENİN HİJYEN DENETİMİ YAPILDI BÜYÜKŞEHİR, HAL KOMPLEKSİLERİNDE HİJYEN DENETİMİ YAPIYOR BÜYÜKŞEHİR’DEN TARSUS

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz