‘Silifke Yoğurdunu Hak Ettiği Yere Getireceğiz’

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » ‘Silifke Yoğurdunu Hak Ettiği Yere Getireceğiz’
Paylaş
Tarih : 25 Eylül 2013 - 14:21

silifke-yogurdunu-hak-ettigi-yere-getirecegiz-5104158_oMersin Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Silifke yoğurdunun sadece ismiyle değil, lezzetiyle de tanıtılması yönündeki çalışmalarının ilkini Antalya’da yapılan 4. Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı’nda gerçekleştirdi.

Kaynar, Ticaret ve Sanayi Odası’nda Silifke’de bulunan yerel basınla kahvaltı da buluştu. Küçük kaselerde hakiki Silifke yoğurdunu mayalayıp fuara katılan binlerce insana ikram ettiklerinin altını çizen Mersin’in Silifke İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar, “Silifke’nin yoğurdu, ah seni kimler doğurdu” dizeleriyle başlayan türkü sayesinde adını duyuran Silifke yoğurduna sahip çıkıp tanıtımını tüm Türkiye’ ye yapmayı planlıyoruz.” dedi.

Üzerinde Silifke yoğurdu ve STO yazılı kaselerde mayalanan 2 bin 500 kase yoğurdu fuara gelen insanlara dağıttıklarını belirten Kaynar, yiyen herkes tarafından gerek aroması gerekse kıvamı açısından büyük beğeni toplayan Silifke yoğurdunun hak ettiği yeri alması için Silifke Ticaret ve Sanayi Odası olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını ve sadece adını değil tadıyla da hafızalarda kalması için tüm Türkiye’deki fuarlara katılıp, Silifke yoğurdunu herkese tattıracaklarını vurguladı.

Türkiye’de Silifke’de bulunan firmalarında bu konuda önünü açmak için ellerinden gelen desteği vereceklerini belirten Kaynar, Silifke yoğurdunun çok uzun bir geçmişi olduğunu, Yörük kültürünü koruyan Silifke’nin yoğurdunun tarihten bu yana aynı lezzette kaldığını bu nedenle sadece adının değil tadının da özellikle ilçeye gelen herkese tattıracaklarını kaydetti.

Ticaret Odası’na ziyarete gelen herkese yoğurttan ikram ettiklerinin de altını çizen Kaynar, “Bugüne kadar sahip çıkılmayan Silifke yoğurduna oda olarak bizler sahip çıkacağız.” şeklinde konuştu.

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR’DEN KURTULUŞ VE KURULUŞ KORULUĞU’NDA BAKIM VE TEMİZLİK ÇALIŞMASI

BÜYÜKŞEHİR, KENT GENELİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı,

TARSUS’TA HEMZEMİN GEÇİDİN YIPRANAN ZEMİNİ BÜYÜKŞEHİR TARAFINDAN YENİLENDİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN HEMZEMİN GEÇİTTE ASFALTLAMA ÇALIŞMASI Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus kent merkezinden geçen demiryolu ağı

MESKİ OLAĞAN GENEL KURULU BİRİNCİ BİRLEŞİM TOPLANTISI YAPILDI

SU FATURASINDA VATANDAŞI RAHATLATACAK KADEME DEĞİŞİKLİĞİ SEÇER: “BEN DE İSTİYORUM SU MÜMKÜNSE BEDAVA OLSUN, AMA BİR BEDELİ OLMALI” 73 OTOBÜS

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz