TARSUS’A HİZMETTE 23 YIL

Ana Sayfa » Büyük Manşet » TARSUS’A HİZMETTE 23 YIL
Paylaş
Tarih : 29 Mart 2017 - 17:45

unnamed (9)Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen “Tarsus’a Hizmette 20+3’üncü Yıldönümü Etkinliği Kutlama Resepsiyonu ve Bilgilendirme Toplantısına” katıldı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz konuşmasında, “Ben bu toplantıları 3’üncü yıl kutlamasından daha çok hesap verme günü olarak değerlendiriyorum” dedi.

Tarsus’a Hizmette 20+3’üncü Yıldönümü Etkinliği Kutlama Resepsiyonu ve Bilgilendirme Toplantısı’na Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, Tarsus Garnizon Komutanı Vedat Toprak, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, Tarsus Emniyet Müdürü Salim Çakan, MHP Mersin İl Başkanı Atsız Afşin Yılmaz, Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Gökhan Demir, MHP Tarsus İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur ile kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Tarsus Belediyesi Toplantı ve Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayarak, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can’ın açılış konuşması ile devam etti.

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can konuşmasında, “Hizmette eşitlik ilkesi ile faaliyetlerimizi sürdürerek, sizlere hizmet etme çabasıyla hareket ediyoruz. Geçtiğimiz 3 yıl içerisinde farklı platformlarda sizlerle bir araya geldik. Verdiğimiz sözlerin arkasında olduğumuzu sizlere göstermeye çalışıyoruz. Belediyecilik; dokunmak, hissetmek ve aşkla sorunları çözmektir, darda kalanlara acil yardımdır. Yeni bir belediyecilik misyonu ve vizyonu geçmiş ile geleceği çağdaş bir şekilde buluşturmak ile mümkündür. Hedefimiz Tarsus’umuzu çağdaş ve yaşanabilir bir hale getirmektir. Yerel hizmetleri vatandaşa en etkili bir şekilde sunmak bizim siyasi temelimizi oluşturuyor. Üretken belediyecilik anlayışı, bütüncül yaklaşımı benimsemektir. Bizler çalışkan, adaletli ve şeffaf bir yönetim sergiliyoruz. Her zaman bize destek olan ve yanımızda bulunan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımıza da çok teşekkür ederim” dedi.

Göreve geldikleri günden itibaren 17 projeyi hayata geçirdiklerini belirten Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, toplantıda hayata geçirilen ve geçirmeyi planladıkları projeleri tanıttı.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ise, “Milliyetçi Hareket Partili belediyeler her yıl halka hesap vererek yaptıklarını ve yapacaklarını gösteriyorlar. Allah’a şükür 23 yıldır da Tarsus Belediyesi sizlerin duası ve desteğiyle Milliyetçi Hareket Partililer tarafından yönetiliyor. Bu güne kadar da bizleri mahcup etmediler. Hep halkın önünü açacak projeler ortaya koydular. Tarsus’un daha da yaşanabilir bir kent olması adına daha güzel projelere imza atacaklardır. Başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

“Belediyecilik vebali ağır bir görev”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus’a Hizmette 20+3’üncü Yıldönümü Etkinliği Kutlama Resepsiyonu ve Bilgilendirme Toplantısındaki konuşmasında, “Tarsuslu hizmete doymaz, geçmişten gelen bir alışkanlığıdır. 23 yıldır Tarsus tarihin derinliklerindeki küllerinin arasından yeniden doğdu. Türkiye’de hatta dünyada adından söz edilen bir kent haline geldi. Belediyecilik hem çok zor hem de vebali ağır bir görev. Onun için belediyenin duvarına bir yazı yazdırarak, biz hizmet üretirken bizim hakkımızda dedikodu yapan ve bu vesileyle de yükümüzü alıp hafifleten herkesten Allah razı olsun demiştim. Siz gecenizi gündüzünüze katarsınız, geceniz gündüzünüz, hafta sonunuz belli olmaz ama birileri sadece dedikodu üretir. Bu mevkiler insanlarımızın duası ile hizmet üretiyor. İşimiz kolay değil zordu ama biz hep zor işlere talip olduk. 1994 yılında yola çıkarken zoru hemen imkânsızı da zamanla başarırız demiştik. Biz vatandaşa verdiğimiz sözün sonuna kadar takipçisi olur, arkasında yer alırız. Tarsus bağrında Bereket Peygamberini barındırıyor, bu yüzden çok şanslı bir kent. Allah’a gece gündüz dua ediyorum bu kentte doğup, büyüyüp, yine bu kente hizmet edebildiğim için” diye ifade etti.

“Bu topraklardan hain çıkmaz”

Tarsus’a hizmete başladıkları gün ile kentin bugün kıyaslanmayacak bir noktaya geldiğini ifade eden Başkan Kocamaz, “1994 öncesinde biz yola çıkarken kimse bizlere şans vermiyordu. Tarsus’ta bu güne kadar Türk Milliyetçileri hiç görev almamış, kent değişik siyasi partiler tarafından yönetilmiş. Biz bu belediyeyi toparlayıp farkımızı vatandaşımıza gösterelim istedik. Çok şükür ki bayrağına ve vatanına bağlı bu topraklardan hain çıkmıyor. Herkes hizmet olmasa da olur, Allah devlete zeval vermesin diyor. Bugün 20 yıldır Tarsus’ta olduğu gibi Mersin’de de 3 yıldır alnımız açık dolaşıyoruz. Yolsuz ve susuz köy bırakmayacağız dedik. Ama Allah’ın takdiri geçen yıl bir kuraklık oldu susuzluk çekildi köylerde, bu yıl da yıllardır görülmedik bir kar ve sel felaketi yaşadık. Bunlar da inşallah çözülecek. Mersin ayağa kalkacak. Ben 20 yıldır Tarsus’ta da aynı baktım şimdi de aynı bakıyorum, genel ve yerel ayrımı yapmıyorum hiçbir zaman. İkisi de birbirinin eksikliğini tamamlar” şeklinde konuştu.

“Bu toplantıları hesap verme günü olarak değerlendiriyorum”

Geçmişini bilmeyen milletlerin coğrafyasını başkalarının çizdiğinin ve Türk Milleti olarak bunu başkalarına çizdirmeyeceklerinin vurgusunu yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Geçmişe sahip çıkarak, çağın gereklerini de yerine getirerek insanlarımızın hayatlarını kolaylaştıracağız. Gelecek nesillere daha müreffeh kentleri devredeceğiz. Tarsus halkı 4 dönemden sonra yine bizimle beraber bu yolu yürüyen bir arkadaşımıza görevi verdi. Birbirimizin eksiğini tamamlayarak hizmetlerimize devam ediyoruz. Tarsus’un her tarafı şu an asfalt. Yaklaşık 350 bin ton asfalt kullanmışız. 30 Mart günü Mersin’de 3 yılın hesabını Mersinliye verdikten sonra Tarsus’ta dolaşıp bu hesabı vereceğiz. Ben bu toplantıları 3’üncü yıl kutlamasından daha çok hesap verme günü olarak değerlendiriyorum. Bu bir yarış ve çıtayı yükseltemezsen geride kaldınız demektir. Çıtayı biz Tarsus’ta kaldığımız 20 yıllık süre içerisinde hep yükselttik ve çıtanın hep yükselmesinden dolayı gözümüzün arkamızda kalmamasından mutluluk duyuyorum. Şevket Başkan’a Tarsus’a verdiği hizmetler için teşekkür ediyorum” dedi.

Bir ve bütün olunmalı

Ülkenin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “15 Temmuz gecesini Allah bu millete bir daha yaşatmasın. O gecede bu milletin birliğine ve demokrasisine kastedildi. Dış güçlere karşı uyanık olmak mecburiyetindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti sadece dış dünyada değil kendi içerisinde de bölücü örgütlerin hedefi konumuzda. Birlik ve bütünlük olması lazım. 16 Nisan’da karar ne çıkarsa çıksın biz bu topraklarda birlikte yaşayacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Tarsus Beled

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

130420170047302692600b
Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

referandumanketleri-640x360
Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

referandumanketleri-640x360a
Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz