Tarsus’ta Servis Araçlarının Şoförlerine Seminer Verildi

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » Tarsus’ta Servis Araçlarının Şoförlerine Seminer Verildi
Paylaş
Tarih : 21 Eylül 2013 - 15:24

tarsus-ta-servis-araclarinin-soforlerine-semi-5089330_oMersin’in Tarsus İlçesinde okul ve servis araçlarının şoförlerine hizmet içi eğitim semineri verildi. Beydeğirmeni mevkiindeki Tarsus Şoförler ve Otomobilciler odası konferans salonunda gerçekleştirilen ve özel servis araçları şoförleri ile servis araçları odası başkanı Mehmet Tıraş’ın da katıldığı konferansta Tarsus Trafik Tescil Denetleme ve Bürosu amirlerinden komiser yardımcısı Davut Dönmez bilgiler verdi.

Konferansa Tarsus Şoförler Odası ikinci başkanı Adem Göçer de katıldı. Erdoğan Yılmaz, Alper Karagöz ve Tuncay Aydın’ın sunum ve fotoğraflarıyla başlayan etkinlikte açılış konuşmasını yapan Servis Araçları odası başkanı Mehmet Tıraş “Tarsus’ta şuanda 429 kayıtlı servisçi bulunmakta, bunlardan 350 tanesi aktif olarak çalışmaktadır. Bizim yönetimi devraldıktan sonra bu gibi konulara büyük önem verdiğimizi biliyorsunuz. Bu konuda Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği ekipleri bizlere yardımcı olmaktadır. Başta Komiser yardımcısı Davut Dönmez ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Tarsus Trafik Tescil Denetleme ve Bürosu amirlerinden komiser yardımcısı Davut Dönmez bilgiler verdi. Slayt eşliğinde sunum yapan Dönmez, Servis araçlarının şoförlerinin uyması gereken kuralları anlattı.

Dönmez, araç hasarları ve kazalar, Servis şoförlerinin dikkat etmesi gereken hususlar, kazaların önlenmesi gibi konular hakkında bilgi verdi. Dönmez şunları söyledi:

“Tarsus’ta genellikle D 400 karayolunda kazalar olmakta. Bu nedenle burada tedbir alıyoruz. Kazalar en çok aşırı hız, dikkatsizlik, hava durumu, trafik kurallarına uymamaktan meydana gelmektedir. Güvenli toplu taşıma için servis araçlarının şoförlerinin de kurallara uymasını istiyoruz. Emniyet kemerlerinin de mutlaka takılı olması, servis araçlarında bir rehber bulunması gerekmektedir. Sürücülere tavsiyemiz kesinlikte araç kullanırken ve seyir halindeyken cep telefonu ile görüşmeyin. Bu sizin dikkatinizi dağıtır, gücünüzü zayıflatır.”

Servis araçlarının kontrollerinin düzenli yaptırılmasını isteyen Dönmez okul servis araçlarının 12, personel taşıma araçlarının da 19 yaşından büyük olamayacağını belirterek “Servis araçlarının en az altı alda bir periyodik kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Kaza ve daha kötü olayların vuku bulmaması için herkes üzerine düşen görevleri yapmalıdır” dedi ve 2010, 2011, 2012 ve 2013 yılının ilk 8 aylık kazalarının raporlarını dökümlü olarak verdi. Özel servis aracı uygunluk tesbit belgesi fotokopisi, servis aracı bakım ve onarım takip formu dağıtarak şoförlerin eksikliklerini görüp tedir almasını istedi. Seminer sonunda ise Tarsus Servis Araçları Odası başkanı Mehmet Tıraş, Tarsus Trafik Tescil Denetleme ve Bürosu amirlerinden komiser yardımcısı Davut Dönmez’e teşekkür ederek bir plaket verdi.

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz