Tarsus’ta Servis Araçlarının Şoförlerine Seminer Verildi

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » Tarsus’ta Servis Araçlarının Şoförlerine Seminer Verildi
Paylaş
Tarih : 21 Eylül 2013 - 15:24

tarsus-ta-servis-araclarinin-soforlerine-semi-5089330_oMersin’in Tarsus İlçesinde okul ve servis araçlarının şoförlerine hizmet içi eğitim semineri verildi. Beydeğirmeni mevkiindeki Tarsus Şoförler ve Otomobilciler odası konferans salonunda gerçekleştirilen ve özel servis araçları şoförleri ile servis araçları odası başkanı Mehmet Tıraş’ın da katıldığı konferansta Tarsus Trafik Tescil Denetleme ve Bürosu amirlerinden komiser yardımcısı Davut Dönmez bilgiler verdi.

Konferansa Tarsus Şoförler Odası ikinci başkanı Adem Göçer de katıldı. Erdoğan Yılmaz, Alper Karagöz ve Tuncay Aydın’ın sunum ve fotoğraflarıyla başlayan etkinlikte açılış konuşmasını yapan Servis Araçları odası başkanı Mehmet Tıraş “Tarsus’ta şuanda 429 kayıtlı servisçi bulunmakta, bunlardan 350 tanesi aktif olarak çalışmaktadır. Bizim yönetimi devraldıktan sonra bu gibi konulara büyük önem verdiğimizi biliyorsunuz. Bu konuda Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği ekipleri bizlere yardımcı olmaktadır. Başta Komiser yardımcısı Davut Dönmez ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Tarsus Trafik Tescil Denetleme ve Bürosu amirlerinden komiser yardımcısı Davut Dönmez bilgiler verdi. Slayt eşliğinde sunum yapan Dönmez, Servis araçlarının şoförlerinin uyması gereken kuralları anlattı.

Dönmez, araç hasarları ve kazalar, Servis şoförlerinin dikkat etmesi gereken hususlar, kazaların önlenmesi gibi konular hakkında bilgi verdi. Dönmez şunları söyledi:

“Tarsus’ta genellikle D 400 karayolunda kazalar olmakta. Bu nedenle burada tedbir alıyoruz. Kazalar en çok aşırı hız, dikkatsizlik, hava durumu, trafik kurallarına uymamaktan meydana gelmektedir. Güvenli toplu taşıma için servis araçlarının şoförlerinin de kurallara uymasını istiyoruz. Emniyet kemerlerinin de mutlaka takılı olması, servis araçlarında bir rehber bulunması gerekmektedir. Sürücülere tavsiyemiz kesinlikte araç kullanırken ve seyir halindeyken cep telefonu ile görüşmeyin. Bu sizin dikkatinizi dağıtır, gücünüzü zayıflatır.”

Servis araçlarının kontrollerinin düzenli yaptırılmasını isteyen Dönmez okul servis araçlarının 12, personel taşıma araçlarının da 19 yaşından büyük olamayacağını belirterek “Servis araçlarının en az altı alda bir periyodik kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Kaza ve daha kötü olayların vuku bulmaması için herkes üzerine düşen görevleri yapmalıdır” dedi ve 2010, 2011, 2012 ve 2013 yılının ilk 8 aylık kazalarının raporlarını dökümlü olarak verdi. Özel servis aracı uygunluk tesbit belgesi fotokopisi, servis aracı bakım ve onarım takip formu dağıtarak şoförlerin eksikliklerini görüp tedir almasını istedi. Seminer sonunda ise Tarsus Servis Araçları Odası başkanı Mehmet Tıraş, Tarsus Trafik Tescil Denetleme ve Bürosu amirlerinden komiser yardımcısı Davut Dönmez’e teşekkür ederek bir plaket verdi.

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE BORÇLANMA YETKİSİ YİNE REDDEDİLDİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI BİRİNCİ BİRLEŞİMİ CUMHUR İTTİFAKI BORÇLANMA YETKİSİNİ GEREKÇE

PATİLİ DOSTLAR İÇİN RENGARENK ŞEMSİYELER

KEDİ VE KÖPEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYAN ŞEMSİYELER KÜLTÜR PARK’A SOKAK HAYVANLARI İÇİN ŞEMSİYE YERLEŞTİRİLDİ Mersin Büyükşehir Belediyesi,

BÜYÜKŞEHİR, İŞLETMELERİN HİJYEN DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

19 AYDA 1732 İŞLETMENİN HİJYEN DENETİMİ YAPILDI BÜYÜKŞEHİR, HAL KOMPLEKSİLERİNDE HİJYEN DENETİMİ YAPIYOR BÜYÜKŞEHİR’DEN TARSUS

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz