TAŞINIR VE TAŞINMAZ MAL YÖNETMELİĞİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİ

Ana Sayfa » Büyük Manşet » TAŞINIR VE TAŞINMAZ MAL YÖNETMELİĞİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİ
Paylaş
Tarih : 02 Aralık 2019 - 10:12

Mersin Büyükşehir Belediyesi, birim taşınır kayıt yetkilileri ve taşınır kontrol yetkililerine yönelik 2019 yılı Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda “Taşınır Mal Yönetmeliği Mevzuatı ve Taşınmaz Mal Yönetmeliği ve Mevzuatı” eğitimi düzenlendi.

Mersin Üniversitesi Maliye Bölümü’nden Yar. Doç. Dr. Cihan Yüksel tarafından verilen eğitimde, taşınır ve taşınmaz mallarla ilgili 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’yla ilgili bilgiler detaylı bir şekilde anlatıldı. 

5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’ndan bahseden Yüksel,“Biz maliyeciler arasında Türkiye’nin mali anayasası olarak ifade edilen bir kanundur. Bizim için çok önemlidir. Hatta Mersin Üniversitesi’nde Maliye Bölümü 4. Sınıf öğrencilerine sadece bu kanun ayrı bir ders olarak okutulmaktadır. Çünkü Türkiye’de kamu idarelerinin bütçe yapılarıyla ilgili her türlü usul ve esasın genel çerçevenin belirlendiği bir kanundur” diye konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇAMLIYAYLA’DA “GÖNÜLLÜ KATILIM TOPLANTISI”

MERAL SEÇER: “İNSANLAR BİR ŞEYLER ÜRETTİĞİ ZAMAN GERÇEKTEN MUTLU OLUR” Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi

BÜYÜKŞEHİR’DEN MEZİTLİ’ DEKİVELİLER VE OKUL YÖNETİCİLERİNE İKİ SEMİNER BİRDEN

BÜYÜKŞEHİR’DEN “BİLİNÇLİ TEKNOLOJİ KULLANIMI” İLE “PROFİLİM VE KİŞİLİĞİM” SEMİNERİ MUT’TA ÖĞRENCİLERE SEMİNER

25 KADIN ADAY, OTOBÜS ŞOFÖRLÜĞÜ İÇİN DİREKSİYON SINAVINDAN GEÇTİ

“KADINLARIN YAPAMAYACAĞI İŞ YOK” BÜYÜKŞEHİR’İN OTOBÜS ŞOFÖRÜ ADAYLARI, DİREKSİYON SINAVINA GİRDİ BÜYÜKŞEHİR, 184 YENİ

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz