TERÖRDEN ETKİLENEN 23 İLE DESTEK PAKETİ

Ana Sayfa » Son Dakika Haberleri » TERÖRDEN ETKİLENEN 23 İLE DESTEK PAKETİ
Paylaş
Tarih : 05 Eylül 2016 - 12:41

AK Parti İl Başkan Yardmcısı Levent Ali Bostan, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan ve 23 ili kapsayan yeni destek ve teşvik paketinin, bölge için yeni bir dönem başlatacağını belirtti. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı teşvik paketinin hazırlandığını söyleyen Bostan, hazırlanan bu paketin vatandaşı rahatlatacağını ve ekonomiyi de canlandıracağını söyledi.

thumbnail_RESİM

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği yeni teşvik paketi Başbakan Binali Yıldırım tarafından Bakanlar Kurulu’nun sonrası açıklandı. Konut, altyapı, ulaştırma, sağlık, iletişim, spor, eğitim, güvenlik, tarım ve hayvancılığın yanı sıra özellikle ülke ekonomisine önemli ölçüde katkı sağlayacak olan Teşvik Paketi ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkan Yardmcısı Levent Ali Bostan, Cumhuriyet Tarihinin en kapsamlı teşvik paketinin hazırlandığı bilgisini verdi. Teşvik paketinin vatandaşın ve ülkenin kaderini değiştiresilecek nitelikte olduğunu söyleyen Bostan, “Hükümetimiz tarafından titizlikle hazırlanan, çok iyi çalışılmış, detaylandırılmış ve kaynakları tespit edilmiş bu pakette yer alan projeler çok gerçekçi ve teşvikler çok kapsamlı. Bu teşvik paketi ile hem milyonlarca vatandaşımızın rahat nefes alabilabilmesine olanak sağlanmış, hem de ülke ekonomisini ayağa kaldırabilecek düzenlemeler yer almakta” dedi.

 

HEDEF ODAKLI TEŞVİK PAKETİ

 

Türkiye’nin ilk 10 büyük ekonomiden biri olması için açıklanan bu teşvik paketinin çok önemli olduğuna da dikkat çeken Bostan, “Bu anlamda açıklanan teşvik paketi hedef odaklı. Ülke olarak belirlediğimiz petrokimya, enerji teknolojileri, ilaç sanayi, teknik tarım gibi sektörlerde stratejik alanlarda yeterli yatırımı yok. Bu yatırımların gerçekleşebilmesi ve önünün açılabilmesi için Başbakınımız tarafından açıklnan bu paket çok önemli. Ayrıca Türkiye’de istihdama yönelik de ciddi adımlar atıldı. Türkiye’deki hemen tüm illerimizde yeni fabrikaların kurulması ile istihdamın da önü açıklacak” ifadelerini kullandı.

 

YATIRIMLARIN ÖNÜ AÇILACAK

 

Açıklanan teşviklerin resmi gazetede yayınlanması ile birlikte yatırımların önünün açılacağını da sözlerine ekleyen Bostan, “Yatırımcımızın en fazla ihtiyaç duymuş olduğu, makine alımı, işletme sermayesinin karşılanması ve bina yapımına destek müjdeleri gelmiştir. Bu destekler yatırımcı için çok önemlidir. Yatırım aşamasında girişimciler öz sermayelerini bina ya da makine harcamasına kullanmak zorunda kalmayacaklardır. Hükümetimiz açıklanan bu teşvik paketi ile yatırımların önünü açmıştır” diye konuştu.

 

2023 HEDEFİNE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ

 

AK Partili Bostan son olarak Hükümetin ortaya koyduğu 2023 hedefi doğrultusunda da emin adımlarla yürüdüklerini ifade ederek, “Türkiye’nin artık yeni Gezilere, yeni paralel yapılanmalara, yeni kalkışmalara değil, istikrar içinde büyüme, üretmeye, kalkınmaya ihtiyacı var. İstikrarı kendisine model edinen partimiz de bu doğrultuda 2023 hedefine emin adımlarla yürümekte. Bu yolda devletimizle ve milletimizle bu kutlu davaya gönül verdik. Hükümetimiz açıkladığını bu destek ve teşvik paketi 2023 hedefi için bir milat olacak. Bundan sonraki süreçte de hazırlanacak ve hayata geçirilecek olan destek ve teşvik paketleri Türkiye’nin hem dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasına girmesine hem de partimizin koyduğu 2023 hedefine ulaşmamızı kolaylaştıracaktır” şeklinde konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

130420170047302692600b
Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

referandumanketleri-640x360
Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

referandumanketleri-640x360a
Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz