TOROSLAR’DA TARİHİ GEÇMİŞ GIDALARA SUÇÜSTÜ

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » TOROSLAR’DA TARİHİ GEÇMİŞ GIDALARA SUÇÜSTÜ
Paylaş
Tarih : 09 Haziran 2016 - 17:45

Halkın sağlığı ile oynayanlara göz açtırmayan Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Korukent Mahallesi’ndeki bir markette çok sayıda tarihi geçmiş gıda maddesi ele geçirdi.

Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte özellikle gıda sektöründe hizmet veren esnaflara yönelik denetimlerini sıklaştırdı.
İlçe genelindeki imalathane ve satış yerlerinde denetimlerini sürdüren ekipler, vatandaşlardan gelen ihbar üzerine gittikleri Korukent Mahallesi’ndeki bir markette çok sayıda tarihi geçmiş gıda maddesi ele geçirdi. Ürünlere ekipler tarafından el konurken, market sahibine de 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’na göre cezai işlem uygulandı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, özellikle Ramazan Ayı’nda gıda sektöründe hizmet veren esnafa yönelik yaptıkları denetimleri daha da sıklaştırdıklarını belirtti. Başkan Tuna, halkın sağlığını tehdit edecek her türlü faaliyetin takipçisi olacaklarını da sözlerine ekledi.

“Ürünlerin Son Kullanma Tarihlerine Dikkat Edin”

Vatandaşlardan; ürün alırken özellikle son kullanma tarihlerine dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatan Belediye Başkanı Hamit Tuna, her hangi bir olumsuzlukla karşılaşmaları halinde Alo 153 Zabıta Şikayet Hattı’na bildirmelerini istedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz