TOROSLAR’DA YEŞİL ATAK

Ana Sayfa » Büyük Manşet » TOROSLAR’DA YEŞİL ATAK
Paylaş
Tarih : 09 Şubat 2017 - 17:55

TOROSLAR’DA YEŞİL ATAK

Toroslar Belediyesi, kişi başına düşen yeşil alan miktarının her geçen yıl artış gösterdiği Toroslar’da park ve yeşil alanlarda ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra bakım ve düzenleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın göreve geldiği 13 yılda gerçekleştirilen planlı çalışmalarla İlçedeki yeşil alan miktarı bir milyon 200 bin metrekareye, park sayısı da 56’dan 174’e ulaştırıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, ilçe genelindeki park, yeşil alan, refüj ve kavşakların ihtiyacı olan çiçek ve ağaç fidanlarını Belediye serasında yetiştirdiklerini belirterek, amaçlarının kentteki yeşil dokuyu daha da zenginleştirmek olduğunu söyledi.

Başkan Tuna: “İlçemize yeni yeşil alanlar oluşturmanın yanı sıra mevcut parklarımızda da yeşillendirme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ekiplerimiz bu alanlarımızda yabani ot temizliği, ağaç budama, çim biçme çalışmalarını da periyodik olarak yapmaktadır. Parklarımızı çocuklarımız için modern oyun grupları, güvenli kauçuk zeminler, fitness aletleri, kamelyalar ve yürüyüş yolları ile donatıyoruz. Çocuklarımızın, insanlarımızın daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda yaşamaları, daha yaşanılabilir bir kentin oluşmasını amaçlıyoruz” dedi.

bakım ve yeşillendirme çalışmaları devam ediyor (1) bakım ve yeşillendirme çalışmaları devam ediyor (2) bakım ve yeşillendirme çalışmaları devam ediyor (3) bakım ve yeşillendirme çalışmaları devam ediyor (4)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE BORÇLANMA YETKİSİ YİNE REDDEDİLDİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI BİRİNCİ BİRLEŞİMİ CUMHUR İTTİFAKI BORÇLANMA YETKİSİNİ GEREKÇE

PATİLİ DOSTLAR İÇİN RENGARENK ŞEMSİYELER

KEDİ VE KÖPEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYAN ŞEMSİYELER KÜLTÜR PARK’A SOKAK HAYVANLARI İÇİN ŞEMSİYE YERLEŞTİRİLDİ Mersin Büyükşehir Belediyesi,

BÜYÜKŞEHİR, İŞLETMELERİN HİJYEN DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

19 AYDA 1732 İŞLETMENİN HİJYEN DENETİMİ YAPILDI BÜYÜKŞEHİR, HAL KOMPLEKSİLERİNDE HİJYEN DENETİMİ YAPIYOR BÜYÜKŞEHİR’DEN TARSUS

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz