TOROSLAR’DA YEŞİL ATAK

Ana Sayfa » Büyük Manşet » TOROSLAR’DA YEŞİL ATAK
Paylaş
Tarih : 09 Şubat 2017 - 17:55

TOROSLAR’DA YEŞİL ATAK

Toroslar Belediyesi, kişi başına düşen yeşil alan miktarının her geçen yıl artış gösterdiği Toroslar’da park ve yeşil alanlarda ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra bakım ve düzenleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın göreve geldiği 13 yılda gerçekleştirilen planlı çalışmalarla İlçedeki yeşil alan miktarı bir milyon 200 bin metrekareye, park sayısı da 56’dan 174’e ulaştırıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, ilçe genelindeki park, yeşil alan, refüj ve kavşakların ihtiyacı olan çiçek ve ağaç fidanlarını Belediye serasında yetiştirdiklerini belirterek, amaçlarının kentteki yeşil dokuyu daha da zenginleştirmek olduğunu söyledi.

Başkan Tuna: “İlçemize yeni yeşil alanlar oluşturmanın yanı sıra mevcut parklarımızda da yeşillendirme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ekiplerimiz bu alanlarımızda yabani ot temizliği, ağaç budama, çim biçme çalışmalarını da periyodik olarak yapmaktadır. Parklarımızı çocuklarımız için modern oyun grupları, güvenli kauçuk zeminler, fitness aletleri, kamelyalar ve yürüyüş yolları ile donatıyoruz. Çocuklarımızın, insanlarımızın daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda yaşamaları, daha yaşanılabilir bir kentin oluşmasını amaçlıyoruz” dedi.

bakım ve yeşillendirme çalışmaları devam ediyor (1) bakım ve yeşillendirme çalışmaları devam ediyor (2) bakım ve yeşillendirme çalışmaları devam ediyor (3) bakım ve yeşillendirme çalışmaları devam ediyor (4)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN SEÇER’DEN A MİLLİ KADIN BASKETBOL TAKIMI’NA TAM DESTEK

SEÇER, MERSİNLİLER’İ A MİLLİ KADIN BASKETBOL MAÇINA DAVET ETTİ Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım,17

TOROSLAR’I GURURLANDIRAN PLAKET

Başkan Yılmaz, “Amatör sporun her zaman yanındayız” Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mersin Amatör Spor Kulüpleri

TOROSLAR, KENT MOBİLYALARINI ÜRETİYOR

Toroslar Belediyesi, kent mobilyalarını kendi üretim atölyelerinde imal ediyor. Bank, kamelya ve piknik masaları gibi üretimi yapılan mobilyalar

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz