‘TOUR OF MERSİN’ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Ana Sayfa » Büyük Manşet » ‘TOUR OF MERSİN’ HAZIRLIKLARI BAŞLADI
Paylaş
Tarih : 10 Şubat 2017 - 14:12

‘TOUR OF MERSİN’ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan “Tour Of Mersin” Uluslararası Mersin Bisiklet Yarışları hazırlıkları kapsamında yürütme kurulu toplantısı yapıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri’nde yapılan yürütme kurulu toplantısında, parkurlar, güvenlik önlemleri, ödüller ve yarış sonunda yapılacak etkinlikler hakkında değerlendirmeler yapılarak, etkinlik komisyonu oluşturuldu.

Karşılıklı görüş ve önerilerin konuşulduğu toplantıya, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili daire başkanları, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, geçiş noktalarında bulunan ilçe belediyelerinin birimleri, üniversite ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

4 etap olarak düzenlenecek olan “Tour Of Mersin” Uluslararası Mersin Bisiklet Yarışlarının ilk etabı Anamur-Gülnar/Yanışlı olmak üzere 133 km., 2. Etabı Aydıncık-Gülnar-Silifke-Erdemli-Mezitli-Pompeiopolis olmak üzere 165 km., 3. Etabı Tarsus-Çamlıyayla-Mersin (Özgecan Aslan Barış Meydanı) olmak üzere 149 km. ve son etabı Özgecan Aslan Barış Meydanı-Çavak-İnsu-Arena-Adnan Menderes olmak üzere 147 km.’den oluşuyor. Dört gün sürecek Tour Of Mersin kapsamında belirlenen ve yaklaşık 600 km olan parkurlar ile bisiklet tutkunlarının zorlanacağı bir yarış olacak.

Yaklaşık 11 takım ve Türkiye dâhil 9 ülkeden sporcuların pedal çevireceği yarışın 6-9 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanıyor.

'TOUR OF MERSİN' HAZIRLIKLARI BAŞLADI (1) 'TOUR OF MERSİN' HAZIRLIKLARI BAŞLADI (2) 'TOUR OF MERSİN' HAZIRLIKLARI BAŞLADI (3) 'TOUR OF MERSİN' HAZIRLIKLARI BAŞLADI (4) 'TOUR OF MERSİN' HAZIRLIKLARI BAŞLADI (5) 'TOUR OF MERSİN' HAZIRLIKLARI BAŞLADI (7)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN SEÇER’DEN A MİLLİ KADIN BASKETBOL TAKIMI’NA TAM DESTEK

SEÇER, MERSİNLİLER’İ A MİLLİ KADIN BASKETBOL MAÇINA DAVET ETTİ Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım,17

TOROSLAR’I GURURLANDIRAN PLAKET

Başkan Yılmaz, “Amatör sporun her zaman yanındayız” Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mersin Amatör Spor Kulüpleri

TOROSLAR, KENT MOBİLYALARINI ÜRETİYOR

Toroslar Belediyesi, kent mobilyalarını kendi üretim atölyelerinde imal ediyor. Bank, kamelya ve piknik masaları gibi üretimi yapılan mobilyalar

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz