TÜRK EĞİTİM SEN MERSİN 1 NOLU ŞUBESİ’DEN TÜRKMENLERE YARDIM

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » TÜRK EĞİTİM SEN MERSİN 1 NOLU ŞUBESİ’DEN TÜRKMENLERE YARDIM
Paylaş
Tarih : 31 Mayıs 2016 - 17:57

 

 

Türkiye’ye gelen Türkmenlerin bir kısmına devlet tarafından yardım yapılmıyor. Suriye’den gelen vatandaşlara devlet belirli ölçülerde yardım yaparken, Musul, Kerkük ve Telafer’den gelen Türkmenlere yardım yapılmıyor.

 

Türk Eğitim SEN Mersin 1 Nolu Şubesi’de Savaştan Kaçarak, Türkiye’ye sığınan yaklaşık 2000 aileye yardımda bulunuyor.

 

Türk Eğitim SEN Mersin 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Metin Ercan, Türkmenlerin özellikle temel ihtiyaç olan Sağlık ve Eğitim gibi ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını ve bu kişilere Türk Eğitim SEN olarak yardımda bulunduklarını söyledi.

 

Ercan, söz konusu Türkmenlerin sağlık hizmeti alamadıklarını tespit ettiklerini ve yaptıkları girişimler sonucunda sağlık hizmeti alabilmeleri adına kart çıkarttıklarını söyledi.

 

Sağlık hizmetinin yanında eğitimin de temel ihtiyaç olduğunu söyleyen Metin Ercan, bu konuda Mersin Valiliği ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yardımcı olmalarını istedi.

 

Türk Eğitim SEN Mersin 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Metin Ercan, son olarak yardımsever kişilerin Türkmenlere yardım etmeleri konusunda Sendika aracılığıyla bu yardımları yapabileceklerini söyledi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

130420170047302692600b
Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

referandumanketleri-640x360
Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

referandumanketleri-640x360a
Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz