Vali Çakacak Mut’lu Esnaf ve Vatandaşlarla Kucaklaştı

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » Vali Çakacak Mut’lu Esnaf ve Vatandaşlarla Kucaklaştı
Paylaş
Tarih : 31 Mart 2016 - 16:24

Mut İlçesi ziyaret programı kapsamında gerçekleştirdiği Kurum Müdürleri Toplantısı’nın ardından çarşı esnafını gezen Vali Özdemir Çakacak; esnafın ve vatandaşların yoğun sevgisi ve ilgisiyle karşılaştı.

Çarşıdaki dükkanları tek tek gezerek, esnafla ve karşılaştığı vatandaşlarla bol bol sohbet eden Vali Çakacak, esnafla ilgilenerek, onların sorun ve taleplerini dinledi.

Vali Çakacak, esnafa hayırlı işler temennisinde bulunduktan sonra, Mut ilçesinde görev yapan Muhtarlar ile bir araya gelmek üzere Belediye Toplantı Salonu’ na geçti.

Mut Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ve muhtarlar ile mahallelerin sorun ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı buluşmaya, Vali Yardımcıları Ogün Bahadır ve Ali Katırcı, Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, bölge müdürleri, il müdürleri, daire amirleri, Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri yetkilileri ile Mut ilçesinde görev yapan 102 muhtar katıldı.

Vali Çakacak buluşmada yaptığı konuşmada, belirli aralıklarla ilçeleri ziyaret ederek bu tür toplantılar gerçekleştirildiğini ve gerçekleştirmeye de devam edileceğini belirterek; “ Vatandaşlarımızın devlete ulaşması noktasında ilk kapısı olan muhtarlarımızı daire müdürlerimizle bir araya getirerek, onların istek, talep ve beklentilerinin konuşulacağı böyle bir toplantıda sizlerle bir arada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bu buluşmalar ile vatandaşlarımızın devlete ulaşmasında ilk kapı olma niteliğini taşıyan muhtarlarımız, istek ve taleplerini ilk elden ilgili kurum müdürlerimize iletebilmekte, böylece sorunların en kısa sürede çözülmesi sağlanmaktadır.”

“ Her fırsatta insan odaklı, vatandaşımızın onuruna yaraşır hizmetten bahsediyoruz. Bu itibarla sürekli gelişen teknolojinin nimetlerinden en üst düzeyde yararlanan Devletimiz, birçok hizmeti vatandaşlarımızın ayağına getirmektedir. Bugün, Muhtarlarımız; İçişleri Bakanlığımızca oluşturulan E-Muhtar sistemi üzerinden, hiçbir resmi daireye gitmeden istek ve taleplerini İçişleri Bakanlığımıza iletebilmektedir. Sistem üzerinden iletilen bu talepler en kısa sürede ilgili kurumlara ulaştırılmakta ve çözüme kavuşturulmaktadır.”

“Yöneticiler olarak bizler, muhtarlarımız ile birlikte Devletimizin vatandaşlarımıza ulaşan şefkatli eli durumundayız. Hepiniz kendi mahallelerinizde vatandaşlarımızın teveccühüyle iş başına gelmişsiniz. Sizler, şahsi taleplerinizi değil bir mahalleyi temsilen, o mahallede ikamet eden vatandaşlarımızın istek ve taleplerini iletiyorsunuz. Bu yönüyle muhtarlıkları; geleneksel olarak bir yerleşim birimi veya yönetim şekli olmanın ötesinde, büyük millet olmanın gereği olan, karşılıklı sevgi, saygı, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği çekirdek kurumlar olarak görmekteyiz.”

“Mahallelerimizde var olan bu toplumsal dayanışmanın çok güzel bir örneğini ülkemizdeki 3 milyona yakın ve Mersindeki 160 bin civarındaki Suriyeli misafirlerimize de gösteriyoruz. Bakınız Millet olarak onlara mülteci demiyoruz, misafir diyoruz. Millet olarak, yüreğimizde taşıdığımız Yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevmek düsturu ile Suriyeli misafirlerimize el uzatıyoruz.”

“Bugün olduğu gibi tarihte de Milletimizin dirliğine, birliğine, bütünlüğüne kast eden hain odaklar olmuş ve tamamı hüsrana uğratılmıştır. Devletimizin ve güvenlik güçlerimizin inançlı ve kararlı mücadelesi, yüce Milletimizin vakur duruşu ve sağduyusu ile bugün de ülkemize içeriden ve dışarıdan kast edenlere gereken cevabı en sert şekilde vermekteyiz. Bizlere de bu konuda hangi makamda olursak olalım o makamın hakkını vermek düşer. ” şeklinde konuştu.

Toplantı, muhtarların görev yaptıkları mahallelerin sorunlarının ve taleplerinin alınarak çözüm için ilgili kurum müdürlerine doğrudan iletilmesi ile devam etti.muhtralar buluşması

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

130420170047302692600b
Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

referandumanketleri-640x360
Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

referandumanketleri-640x360a
Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz