VATANDAŞ İÇİN YENİ DEĞİL KARAMSAR YIL

Ana Sayfa » Büyük Manşet » VATANDAŞ İÇİN YENİ DEĞİL KARAMSAR YIL
Paylaş
Tarih : 30 Aralık 2015 - 20:00

MERSİN HASTANE CAD

Bayram, özel gün, kutlama, sevinç mutluluk ve coşku vatandaşın yaşamına dahil değil. Yeni yıla dair yeni umutlar ise neredeyse yok. Sadece vatandaş değil, yaşadığımız kentin her alanında sukut ve sessizlik hâkim.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi çarşı Pazar hareketliliği de neredeyse yok denecek kadar az. Alış Veriş merkezleri mağaza ve hediyelik eşya satılan yerlerde sakinlikten nasibini almış durumda.

Kentte yeni yıla ve yılbaşına dair tek dokunuş, tek hareketlilik Mersin Büyükşehir belediyesi tarafından geçen yıl olduğu gibi bu yılda esnafın işlerinin hareketlenmesine katkı sağlamak amacıyla Atatürk caddesine yapılan ışıklı süsleme.

Kentin diğer işlek caddelerinden olan hastane ve zeytinli bahçe caddeleri ise sıradan günlerine yakın bir hareketsizliğe hâkim. Aynı durgunluğu durağanlığı vatandaşın yüzünde ve beklentisinde de görmek mümkün. Neredeyse Türkiye karamsar bir dönem yaşıyor.

Vatandaşın bu karamsarlığı yeni yıl beklentisi ve yılbaşı coşkusuna da yansımış durumda. Yılbaşı kutlaması birçoğunun gündeminde değil, gündeminde olanlarda başta ekonomik nedenlerle yılbaşını evlerinde geçirmeye niyetli. Birçok otel, restaurant ve eğlence merkezleri yılbaşına yönelik özel program hazırlasa da ekonomik sıkıntıyı gerekçe gösteren vatandaşlar alım gücü yetersizliğinden evinde geçirmeye hazırlanıyor.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz