VATANDAŞ İÇİN YENİ DEĞİL KARAMSAR YIL

Ana Sayfa » Büyük Manşet » VATANDAŞ İÇİN YENİ DEĞİL KARAMSAR YIL
Paylaş
Tarih : 30 Aralık 2015 - 20:00

MERSİN HASTANE CAD

Bayram, özel gün, kutlama, sevinç mutluluk ve coşku vatandaşın yaşamına dahil değil. Yeni yıla dair yeni umutlar ise neredeyse yok. Sadece vatandaş değil, yaşadığımız kentin her alanında sukut ve sessizlik hâkim.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi çarşı Pazar hareketliliği de neredeyse yok denecek kadar az. Alış Veriş merkezleri mağaza ve hediyelik eşya satılan yerlerde sakinlikten nasibini almış durumda.

Kentte yeni yıla ve yılbaşına dair tek dokunuş, tek hareketlilik Mersin Büyükşehir belediyesi tarafından geçen yıl olduğu gibi bu yılda esnafın işlerinin hareketlenmesine katkı sağlamak amacıyla Atatürk caddesine yapılan ışıklı süsleme.

Kentin diğer işlek caddelerinden olan hastane ve zeytinli bahçe caddeleri ise sıradan günlerine yakın bir hareketsizliğe hâkim. Aynı durgunluğu durağanlığı vatandaşın yüzünde ve beklentisinde de görmek mümkün. Neredeyse Türkiye karamsar bir dönem yaşıyor.

Vatandaşın bu karamsarlığı yeni yıl beklentisi ve yılbaşı coşkusuna da yansımış durumda. Yılbaşı kutlaması birçoğunun gündeminde değil, gündeminde olanlarda başta ekonomik nedenlerle yılbaşını evlerinde geçirmeye niyetli. Birçok otel, restaurant ve eğlence merkezleri yılbaşına yönelik özel program hazırlasa da ekonomik sıkıntıyı gerekçe gösteren vatandaşlar alım gücü yetersizliğinden evinde geçirmeye hazırlanıyor.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MERSİN MAAŞINA HACİZ KONULAN BABA YARDIM BEKLİYOR

Mersin’de, boşandığı eski eşinin düğünde takılan altınlar için açtığı davayı kazanıp, maaşına haciz koydurması sonucu zor günler

MERSİN’DE ARAPÇA TABELALAR TÜRKÇELEŞİYOR

MERSİN’de Suriyeliler’in açtığı işyerlerine asılan Arapça tabelaların Türkçeleştirilmesi için çalışmalar başladı MERSİN’de

Mersin’de masaj salonuna fuhuş operasyonu: 1 tutuklama

Mersin polisinin bir masaj salonuna düzenlediği operasyonda fuhuş yaptırdığı iddiasıyla gözaltına alınan 1 kişi tutuklandı Mersin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz