‘Yavuz’ sondaj gemisi, Mersin açıklarında

Ana Sayfa » Büyük Manşet » ‘Yavuz’ sondaj gemisi, Mersin açıklarında
Paylaş
Tarih : 01 Temmuz 2019 - 16:35

‘FATİH’ gemisinin ardından Türkiye’nin 2’nci petrol arama gemisi olan ‘Yavuz’, Mersin’in Silifke ilçesinin Taşucu Mahallesi açıklarında demirlendi.

‘FATİH’ gemisinin ardından Türkiye’nin 2’nci petrol arama gemisi olan ‘Yavuz’,  Mersin’in Silifke ilçesinin Taşucu Mahallesi açıklarında demirlendi.

Türkiye’nin ikinci açık deniz petrol platformu olan, 229,6 metre uzunluğunda ve 36 metre genişliğindeki ‘Yavuz’ sondaj gemisi, Mersin’in Silifke ilçesi açıklarına ulaştı. Taşucu Mahallesi açıklarında demirlenen ‘Yavuz’un, burada bir süre tutulacağı öğrenildi.

Kocaeli’nin Dilovası’ndaki Belde Limanı’ndan 20 Haziran’da düzenlenen törenle  Doğu Akdeniz’e doğru yola çıkarılan ‘Yavuz’ sondaj gemisi, 22 Haziran’da Çanakkale Boğazı’ndan çıktıktan sonra Akdeniz’e gelmişti. ‘Yavuz’, 25 Haziran’da  Antalya’nın  Konyaaltı ilçesi açıklarında, Konyaaltı Plajı’na yakın noktada demirlenmişti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yılmaz, Mersin’e veda etti

Mersin Orman Bölge Müdürü iken Adana Orman Bölge Müdürü olarak görevlendirilen Mahmut Yılmaz için veda yemeği düzenlendi. Mersin Orman

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TERÖRE KARŞI TOPLUMSAL BİLİNÇ

“TERÖR ÖRGÜTLERİ GENÇLERİN DUYGULARINDAN FAYDALANIYOR” “GENÇLERİ VE ÇOCUKLARI TERÖRE KARŞI SEVGİYLE KAZANALIM” TERÖRDE

SEÇER, MUHTARLARA BİLGİSAYARLARINI TESLİM ETTİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘MUHTARLARA BİLGİSAYAR DAĞITIMI’ BÜYÜKŞEHİR COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMİ’NİN ALTYAPISINI OLUŞTURUYOR Mersin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz