Asiad Başkanı Oğuz: Anadolu İnsanının Kalkınması İçin Çalışıyoruz

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » Asiad Başkanı Oğuz: Anadolu İnsanının Kalkınması İçin Çalışıyoruz
Paylaş
Tarih : 24 Eylül 2013 - 17:39

asiad-baskani-oguz-anadolu-insaninin-kalkinma-5100931_oMersin Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkanı Emin Rıdvan Oğuz, Anadolu insanının kalkınması için çalıştıklarını belirtti.

Şanlıurfa’da gerçekleştirilen Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katılan Oğuz, dönüşte yaptığı açıklamada, yaşanan gelişmeleri iş adamı gözüyle analiz ettiklerini söyledi. TUSKON Başkanlar Kurulu Toplantısı’nın verimli geçtiğini anlatan Oğuz, yapılan çalıştayda ülkenin kalkınması için yapılabilecek çalışmalar, alternatif çözümler ve yeni fikirlerin masaya yatırıldığını ifade etti.

Önümüzdeki süreçte karşılarına çıkabilecek sorunları aşmanın en önemli yolunun sağlam bir ekonomiye bağlı olduğunu vurgulayan Oğuz, “TUSKON Başkanımız Sayın Rızanur Meral, bütün federasyon ve dernek başkanlarımızın ortak görüşü, ülke olarak kalkınmada birlikte hareket etmek ve bu birlik ve beraberliği zedeleyebilecek sorunlara ortak çözümler sunmak. Şu anda içerisinde bulunduğumuz süreç, hem diplomatik hem de ekonomik açıdan bazı sorunlara sebebiyet vermiş olabilir. Bizim burada yapmamız gereken, süreç içerisinde kendi üzerimize düşeni yerine getirmektir.” dedi.

Komşu ülkelerin içerisinde bulunduğu durumun hem kendilerini üzdüğünü hem de bölgesel anlamda tedirginliğe yol açtığını belirten Oğuz, olayları iş adamı gözüyle analiz ettiklerini belirtti. Oğuz, şöyle dedi: “Ülkemizin geleceğini sağlam bir ekonomi üzerine kurmak için daha fazla çalışmalıyız. Çünkü karşılaştığımız problemler bizleri her zaman farklı çözümler üretmeye zorlamaktadır. Bu yüzden olaylara geniş bir açıdan bakarak uzun vadeli projeler üretmeliyiz.”

TUSKON olarak ortak hedefin, Türk iş adamlarını her süreç ve zeminde destekleyerek, ilerlemeye katkıda bulunmak olduğunu dile getiren Oğuz, birlik ve dayanışma ile her türlü sorunun üstesinden gelineceğini vurguladı. Oğuz, Mersin ASİAD olarak TUSKON’un bu birleştirici gücünden hareketle iş adamlarına destek olduklarını ifade ederek, yurt dışı ticaretinin kalkınmadaki önemine işaret etti. ASİAD olarak bu konuya büyük önem verdiklerini belirten Oğuz, pazar çeşitliliğinin artırılması ve yeni yatırımların gerçekleştirilmesi için faaliyetlerine devam edeceklerini dile getirdi.

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yaralı Yavru Yaban Keçisi

Silifke İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Kocaoluk Mahallesi Gökler deresi mevkiinde Jandarma ekiplerince icra edilen devriye faaliyeti

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN HEM VATANDAŞA HEM ESNAFA DESTEK: HALK KART!

MERSİN’İN YÜZÜ HALKIN KARTIYLA GÜLÜYOR 15 AYDA HALK KART SAYESİNDE ESNAFIN KASASINA 15 MİLYON GİRDİ ESNAF HALK KART’I ANLATTI:

KAŞLI GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ SALI GÜNLERİ ZİYARETE KAPANACAK

BÜYÜKŞEHİR, CAN DOSTLARIN BAKIMINI İHMAL ETMİYOR Yabani hayvanlardan sokakta yaşayan canlara kadar tüm hayvan dostlarımıza sahip çıkan

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz