BİN 600 RAKIMDA ‘GÖZ GÖZE’

Ana Sayfa » Büyük Manşet » BİN 600 RAKIMDA ‘GÖZ GÖZE’
Paylaş
Tarih : 10 Şubat 2017 - 13:08

BİN 600 RAKIMDA ‘GÖZ GÖZE’

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından vatandaşların isteklerini daha yakından takip edebilmek amacı ile başlatılan ‘Göz Göze Programı’ devam ediyor. Program kapsamında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mut İlçesi mahalle muhtarları ile canlı bağlantı kurarak, muhtarların öneri, sorun ve şikâyetlerini dinledi.

Mut İlçesi Dağpazarı Mahallesi’nden yapılan canlı bağlantı ile mahalle muhtarları birebir olarak Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile görüşerek, mahallelerine dair hizmet beklentilerini direkt olarak iletti.

Bu yıl kar yağışının mevsim normallerinin üzerinde olmasından dolayı kapanan yolların paletli iş makinaları ile açılabildiğinin altını çizen Başkan Kocamaz, “Kar nedeni ile kapanan yollarımızı açmak için paletli araçlarımız kullanılmak zorunda kaldı. Yollarımızın bu nedenle tahrip olduğunu biliyoruz. Önümüzdeki süreçte yollarımızı tekrar gözden geçirerek arızaları gidereceğiz” diye konuştu.

Yolların bir plan ve program çerçevesinde yapıldığını ifade eden Başkan Kocamaz, “Bu yıl içerisinde yeni asfalt ihalesine çıkacağız. Hedefimiz önümüzdeki süreç içerisinde bütün yolların asfaltla kaplanması. Yeter ki bizim sorumluluk alanımızda olsun. Bizim sorumluluk alanımızda ana yollar ve bağlantı yolları yer alıyor, köy içi yollar ise alt belediyelerin uhdesinde” şeklinde konuştu.

BİN 600 RAKIMDA 'GÖZ GÖZE' (1)

Türkiye’nin ilk Tarımsal Hizmetler Dairesi’ni kurduk

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye’de ilk olarak Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nı kurduklarını ifade eden Başkan Kocamaz, “Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığımız marifeti ile hemen her bölgemizde hizmetler ürettik ve üreticimize destek olduk. Sulama suyu ile ilgili oluşan sıkıntılar için boru desteği konusunda ilgili Bakanlığa yazımızı yazdık, geç de olsa cevap geldi. Şubat ayı içerisinde gerçekleştireceğimiz Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bu konuyu gündeme getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Tüm Mersin’e eşit hizmet

Mersin’in çok geniş bir alana sahip olduğunu, bu alan içerisinde hiçbir ayrım yapmadan bütün ilçelere hak ettikleri hizmeti götürdüklerini belirten Başkan Kocamaz, “Hiçbir ayrım gözetmeksizin bütün ilçelerimize eşit hizmet götürmeye çalışıyoruz, yeter ki uzattığımız eli geri çevirmesinler. Herkesle uyum içerisinde çalışmak istiyoruz. Neticede yapılacak hizmet Mersin’e yapılacak Mersinliye yapılacak. Kimse yaptığı hizmeti sırtına alıp götürmeyecek. Dolayısıyla herkes bu göreve talip olurken vatandaşın hayatını kolaylaştırmak için talip oldu. O nedenle hizmeti kimin yaptığı önemli değil” diye konuştu.

BİN 600 RAKIMDA 'GÖZ GÖZE' (2)

Çivi Mahallesi Muhtarı Ali Osman Turcan, dışarıda düğün yapılmasının yasaklanmasından dolayı kapalı alanlarda düğün yapmak zorunda olduklarını belirterek, mahallelerinde daha önce okul olarak kullanılan binanın düğün salonu şeklinde düzenlenmesini talep etti.

Başkan Kocamaz, Muhtar Turcan’ın talebine karşılık şu ifadeleri kullandı:

“Seçildiğimiz günden bu yana bu konu ile alakalı olarak çalışıyoruz. Bu konu Sayın Cumhurbaşkanımıza kadar gitti. Bu okulların belediyelere tahsisi olmadığı için belediyeler bu okullarda yatırım yapamıyor. Eğer okulların bizlere tahsisi sağlanırsa sizin istekleriniz doğrultusunda biz bu çalışmaları yaparak o binaları düzenleyebiliriz.”

BİN 600 RAKIMDA 'GÖZ GÖZE' (3)

Başkan Kocamaz, “İhtiyaç varsa yaparız”

Dağpazarı Mahallesi Muhtarı Mehmet Demir’in mahallelerine soğuk hava deposu yapılması talebinde bulunması üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, incelemeler sonucunda soğuk hava deposuna ihtiyaç olduğunun tespit edilmesi halinde, çevre mahallelerin de ihtiyacını karşılayacak şekilde soğuk hava deposu yapılabileceğini ifade etti.

Başkan Kocamaz, Muhtar Demir’in mahallelerinde bulunan camiinin minaresinin yenilenmesi talebine ise minarenin yapılacağını ifade ederek cevap verdi.

Muhtarlardan Başkan Kocamaz’a teşekkür

Dağpazarı Mahalle Muhtarı Mehmet Demir, “Mahallemizin merkezinde Mut’a 36 kilometre uzaklıkta, bin 330 metre rakımda Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz ile yüz yüze görüştük. Bu uygulama ile Sayın Başkanımızın bize sunduğu bu imkanlardan dolayı teşekkür ederiz. Daha önce de Başkanımız ayağımıza kadar gelip, toplu açılış töreni ile verdiği hizmetlerin açılışını bizim köyümüzde yapmıştı. Bu sefer de canlı yayınla buluştuk. Başkanımıza yapılan hizmetlerden dolayı teşekkürlerimizi sunduk. İsteklerimizi ilettik.” dedi.

BİN 600 RAKIMDA 'GÖZ GÖZE' (5)

Çivi Mahalle Muhtarı Ali Osman Turcan, “Sayın Başkanım Toroslar’ı delmiş geçmiş. Havadan mı geldi, tünelden mi geldi bilmem ama bu kış gününde Başkanımızı karşımızda gördük. Çok şaşırdık. 59 yaşındayım, hayatımda böyle bir şey görmedim. Sayın Başkanımız burada bizim sorunlarımızı dinledi, biz onu dinledik. Elbette tüm hizmetler anında olmaz ama biliyoruz ki yavaş yavaş tüm isteklerimiz yerine getirilecek. Toroslar’ın dağlarını unutmasınlar. Sayın Başkanımıza yapmış olduğu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Güme Mahalle Muhtarı Alattin Çelik ise “Bu uygulamayla ilgili Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a çok teşekkür ederim. Bu zamana kadar görmediğimiz hizmetlerle ve işlerle karşılaştık. Bu programla da bizlere vakit ayırdığı, dertlerimizi dinlediği için çok teşekkür ederim. Bizler Özel İdare zamanında bile bu kadar hızlı hizmetler görmedik. O yüzden bizim sorunlarımızı hızlı şekilde çözen Sayın Başkanımıza çok teşekkür ederim. Mahallemizde metrelerce kar yağdı, bu sene çok çetin bir kış yaşadık. Ama benim mahallem bin 600 rakımda olmasına ve çok yoğun kar yağmasına rağmen, yollarımız hiçbir zaman kapanmadı. Ekipler gece-gündüz demeden çalıştılar ve dağ taş demeden mahallemize kadar gelip yollarımızı çok hızlı şekilde açtılar. Halkımız bu zor şartlarda bile mağdur olmadı. Bu ‘Göz Göze’ uygulamasıyla da Büyükşehir hizmette engel tanımıyor diyebiliriz. Hiç görmediğimiz bir hizmeti de Büyükşehir ile görmüş olduk. Sayın Başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır” ifadelerini kullandı.

BİN 600 RAKIMDA 'GÖZ GÖZE' (6)

Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Erkan Arıcı’nın Dağpazarı Mahalle Muhtarı Mehmet Demir, Güme Mahalle Muhtarı Alattin Çelik, Çivi Mahalle Muhtarı Ali Osman Turcan, Ballı Mahalle Muhtarı Halil Yılmaz, Hacı Nuhlu Mahalle Muhtarı Yakup Ceylan, Elmapınarı Mahalle Muhtarı Rahmi Gül, Kavaközü Mahalle Muhtarı Salih Ata, Demirkapı Mahalle Muhtarı Azası İsmet Topak ile birlikte katıldığı programa, Yol Bakım Onarım Dairesi Başkanı Mehmet Akça ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Salim Serdar Gökçek ise Mersin merkezden bağlandı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın mahalle muhtarlarının sorunlarını dinlediği program, muhtarların tamamının konuşmasının ardından sona erdi.

BİN 600 RAKIMDA 'GÖZ GÖZE' (10)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yaralı Yavru Yaban Keçisi

Silifke İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Kocaoluk Mahallesi Gökler deresi mevkiinde Jandarma ekiplerince icra edilen devriye faaliyeti

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN HEM VATANDAŞA HEM ESNAFA DESTEK: HALK KART!

MERSİN’İN YÜZÜ HALKIN KARTIYLA GÜLÜYOR 15 AYDA HALK KART SAYESİNDE ESNAFIN KASASINA 15 MİLYON GİRDİ ESNAF HALK KART’I ANLATTI:

KAŞLI GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ SALI GÜNLERİ ZİYARETE KAPANACAK

BÜYÜKŞEHİR, CAN DOSTLARIN BAKIMINI İHMAL ETMİYOR Yabani hayvanlardan sokakta yaşayan canlara kadar tüm hayvan dostlarımıza sahip çıkan

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz