Çevre İçin Pedal Çevirdiler

Ana Sayfa » Foto Galeri » Çevre İçin Pedal Çevirdiler
Paylaş
Tarih : 13 Kasım 2013 - 16:44

cevre-icin-pedal-cevirdiler-5301358_547_oÖnümüzdeki günlerde Batman ve Hasankeyf’e de gelecek olan çevreciler, çevre bilinci için pedal çevirecekler.

Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı ile el ele veren Mersin Bisiklet Derneği üyeleri, bir hafta boyunca Yenişehir Belediyesi’ne bağlı mahallelerde, çevre lisanslı Çevdosan, Akbaşlar ve Kayasan firmalarının da destekleriyle atık dönüşümü konusunda bilgilendirme yaptılar.

Derneğe üye bisikletçilerden oluşan minik bir bisikletçi ordusu, TÜKÇEV’in tişörtlerini giyerek vatandaşa ulaştılar. Atık dönüşümü konusunda mahalle sakinlerini bilgilendiren Mersin Bisiklet Derneği Üyeleri, bir taraftan da broşürler dağıtarak, bilgilendirmelerin kalıcı olmasını sağladılar.

Mersin Bisiklet Derneği olarak, tamamen çevreci bir projede yer almanın kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen Dernek Başkanı Zerrin Arslantaş, şöyle konuştu:

“Bisiklet herkesin bildiği gibi karbon salgılamayan, çevreye dost bir araçtır. Bizler, ambalaj atıklarının dünyamızda çok büyük bir sorun olduğu ve bu atıkların çöp olarak değil de tekrar geri dönüşümünün sağlandığı, ekolojik denge için bu tür çalışmaların çok önem arz ettiği bir çağda yaşıyoruz. Ayrıca geri dönüşümün ülke ekonomisine büyük katkı sağladığının da bilincindeyiz. Bu kapsamda kıt enerji kaynaklarımızın olduğu yaşadığımız dünyamızda, amaçlarımıza paralel olan bu projede TÜKÇEV’le birlikte çalışmalara katkı sağlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduk.”

Mersin de yaşayan bisiklet kullanıcıları olarak bir ekip oluşturduklarını ve Yenişehir Belediyesi’ne bağlı bütün mahallerde dolaşarak vatandaşa eğitim verdiklerini de sözlerine ekleyen Arslantaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu bilgilendirme çalışmalarının Mersin’de çok fayda sağlayacağını düşünüyorum. Mersin’de yaşayan bütün bisikletçi arkadaşlarıma ve TÜKÇEV’e teşekkür eder, TÜKÇEV’ in çevreye ve ekonomiye katkı sağlayan ambalaj atıklarının geri dönüşümü projelerine her zaman destek vermeye hazır olduğumuzu bildirmekten mutluluk duyarız. ”

 

 

 

 

 

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yaralı Yavru Yaban Keçisi

Silifke İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Kocaoluk Mahallesi Gökler deresi mevkiinde Jandarma ekiplerince icra edilen devriye faaliyeti

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN HEM VATANDAŞA HEM ESNAFA DESTEK: HALK KART!

MERSİN’İN YÜZÜ HALKIN KARTIYLA GÜLÜYOR 15 AYDA HALK KART SAYESİNDE ESNAFIN KASASINA 15 MİLYON GİRDİ ESNAF HALK KART’I ANLATTI:

KAŞLI GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ SALI GÜNLERİ ZİYARETE KAPANACAK

BÜYÜKŞEHİR, CAN DOSTLARIN BAKIMINI İHMAL ETMİYOR Yabani hayvanlardan sokakta yaşayan canlara kadar tüm hayvan dostlarımıza sahip çıkan

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz