CHP’li Akar, AK Parti ve MHP’ye Şans Tanımadı

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » CHP’li Akar, AK Parti ve MHP’ye Şans Tanımadı
Paylaş
Tarih : 07 Ekim 2013 - 17:37

chp-li-akar-ak-parti-ve-mhp-ye-sans-tanimadi-5152805_oCHP Mersin İl Başkanı Faruk Mehmet Akar, Mersin’de partisinin yerel seçimlerde açık ara birinci olacağını iddia etti.

CHP İl Başkanı Akar, 30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerle ilgili İHA muhabirine açıklama yaptı. Chp’nin diğer tüm partilerden önce bir seçim takvimi çalıştırmaya başladığını ve yılbaşından bu yana bu takvim doğrultusunda çalıştığını ifade eden Akar, ilçe başkanlarının görüşleri doğrultusunda aday belirleme yöntemleri konusunda il başkanları olarak genel merkez yöneticileriyle çalışma yaptıklarını anlattı. Akar, “Şimdi genel merkezdeki yöneticilerimiz bölgelerimizde hangi sistemle aday belirleneceği üzerinde çalışıyorlar. Bunlardan ilki neticelendi ve geçen hafta Mut’ta tüm üyelerin katılımıyla bir eğilim yoklaması yaptık ve belediye başkan adayımızı Aslan Küçük olarak ortaya çıkardık. Çok demokratik ve adilane bir şekilde Türkiye’de ilk defa Mersin’de uygulandı. Bu, Türkiye’ye örnek olacak bir parti çalışması olarak değerlendirilebilir” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR ADAYIMIZI BAYRAMDAN SONRAKİ BİRKAÇ HAFTA İÇİNDE AÇIKLAYACAĞIZ”

İlçe başkanlarının verdiği listeye istinaden bölgelerde genel merkez tarafından anket çalışması başlatıldığını da belirten Akar, anketten çıkan sonuçla ilçe başkanının söyledikleri çakıştığı anda hemen adayın atanacağını bildirdi. Ankette birbirine yakın sonuçlar alan aday adayları için ise eğilim yoklaması yapılacağını kaydeden Akar, “Büyükşehir belediye başkan adayı ise tamamen genel merkezin denetiminde yapılan ankete dayalı olarak atanacak. Performans kriterleri uygulanıyor. Şu anda çalışmalar devam ediyor. Mersin’de mevcut başkan ile birlikte 7 aday adayımız var. Büyük ihtimalle bayramdan sonraki birkaç haftanın içinde büyükşehir adayımızı açıklayacağız. Biz en geç 15 Aralık’a kadar adaylarımızın tamamını atamış oluruz” diye konuştu.

“İNSANLAR AKP’DEN ARADIKLARINI BULAMADILAR”

Mersin’de belediye başkanlığı ve meclis üyeliği konusunda 500’e yakın başvuru olduğunu vurgulayan Akar, Chp’nin bölgede aday patlaması yaşadığının altını çizdi. “Seçimlerde çok iddialıyız” diyen Akar, şöyle devam etti:

“CHP’ye karşı insanların eğilimi var. İnsanlar, Akp’den aradıklarını bulamadılar. Ankara’dan konuşan Sayın Başbakan ile bakanlar, halkın refahının iyi olduğunu, Türkiye’nin çok ileri gittiğini söylüyorlar ama halk aynı kanaatte değil. Öyle olunca insanlar Akp’den umudunu kesmiş, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran büyük partinin doğru söylediğine inanmış. Özellikle biz kendi bölgemizde bunu çok net görebiliyoruz. Her yerde insanlar akın akın Chp’ye geliyorlar. Bunun da neticesini 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde alacağız.”

AK Parti’nin seçimlerde iddialı olabilmek için kırsalı da büyükşehirin içine alarak bir yöntem geliştirdiğini, ancak son dönemde bu yöntemin ellerine, ayaklarına dolandığını öne süren Akar, köylünün gelir düzeyinin düşmesi ve belde belediyelerin kapatılmasının Ak Parti’nin aleyhine olduğunu söyledi. Chp’nin Mersin’de seçime giderken halkın karşısına açık alnıyla çıkacağını söyleyen Akar, “Akp ve Mhp’nin bölgede konuşacak hiçbir şeyleri yok. Mersin’de nükleer santral yapılıyor, ne Akp’nin ne Mhp’nin milletvekilleri bir günden bir güne ‘halkın derdi nedir’ diye soruyorlar mı? Balık çiftlikleri yapılıyor yoklar ortada, çimento fabrikası yapılıyor ortada yoklar, sülfirik asit fabrikası şehrin dibine dikiliyor, yoklar. Berdan suyunun olduğu yere kimyasal atıkların bertarafıyla ilgili fabrika kurulmak isteniyor, buna ne Akp ne Mhp ‘hayır olmasın’ demiyor.”

CHP’nin milletvekilleri ve örgütleriyle beraber dimdik Mersin’de ve Mersinlilerin hizmetinde olduğuna vurgu yapan Akar, Ak Parti’nin ise Mersin’deki seçimlerde başarısının söz konusu dahi olamayacağını ileri sürdü. Ak Parti’lilerin Mersin’de seçim gezisi yapacaklarını bile düşünmediğini kaydeden Akar, “Mersinliler, Mersin’in daha yaşanılabilir bir kent olmasıyla ilgili çaba sarf ederken ne Akp’yi ne Mhp’yi yanında göremiyor. Onun için Chp’nin tüm örgütleri, milletvekilleri ve belediye başkan adayları bu bölgelerde alnı açık, pak bir şekilde halkın yanında gezecekler ve seçimleri kazanacaklar. Ama ne Mhp’nin ne de Akp’nin böyle bir şansı olduğunu düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

“KOCAMAZ’IN ŞANSI YOK”

MHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Burhanettin Kocamaz’ı açıklamasını da değerlendiren Akar, “Dünyanın en büyük köyünü yöneten Burhanettin Kocamaz’ın Mersin’de Büyükşehir Belediye Başkanlığı konusunda yarışmada hiçbir şansının olacağını düşünmüyorum. Eğer belediyecilikle ilgili biraz artıları olsaydı Tarsus bugün olduğundan çok daha ileride olurdu. Burhanettin Bey ancak demagojiyle Mersin’de yarışabilir. Yoksa hizmetleriyle yarışacak hiçbir boyutu yok” ifadelerini kullandı.

CHP’nin yerel seçimlerde açık ara birinci olacağını iddia eden Akar, sözlerini şöyle tamamladı:

“Şu ana kadar yapılan tüm anketlerde Chp diğer partilerin önünde çıkıyor. Özellikle büyük ilçelerimizin hemen hemen tamamını kazanıyor gözüküyoruz. Büyükşehirde de bir problem gözükmüyor. Mersin’de yaşayan, bu kenti kendine yurt edinmiş herkesin Mersin’in ileriye taşınması konusunda Chp’ye güvendiklerini biliyorum. Onların desteğine her günkünden biraz daha fazla ihtiyacımız var. El ele, kol kola beraberce 30 Mart seçimlerine gideceğiz.”

 

 

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MERSİN’DE TERÖR OPERASYONU

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN İKİ ÖNEMLİ İSMİ MERSİN’DE YAKALANDI TEM Daire Başkanlığı ve Mersin İl J.K.lığı TEM Şube Müdürlüğü

BAŞKAN SEÇER, CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI KAPSAMINDA ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK BIRAKTI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun 97. yıl dönümü etkinlikleri

BAŞKAN SEÇER’DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Seçer, mesajında

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz