Çocukların Karne Heyecanı

Ana Sayfa » Büyük Manşet » Çocukların Karne Heyecanı
Paylaş
Tarih : 25 Ocak 2014 - 18:10

mersin-de-373-bin-ogrenci-karne-aldi
Yarıyıl tatilinin başlaması dolayısıyla Mersin’de karne heyecanı yaşandı. Mersin genelinde yaklaşık 373 bin öğrenci bugün karnelerini aldı.

2013-2014 eğitim yılının ilk dönemi sona erdi. Akdeniz ilçesindeki Turgut Özal Ortaokulu’nda yarıyıl tatilinin başlaması dolayısıyla karne töreni düzenlendi. Törene Mersin Vali Yardımcısı Nihat Karabiber, Akdeniz Kaymakamı Raif Özener ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül de katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Karabiber, öğrencilerin karne heyecanına ortak olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Öğrencileri yetiştirmek için büyük çaba sarf eden öğretmenlere teşekkür eden Karabiber, öğrencilere de seslenerek, “Büyükleriniz olarak size şunu tavsiye ediyorum. Bu alacağınız karneler öğrenci olarak bir dönemde gösterdiğiniz başarının ifade ediliş şeklidir. Bunun ötesinde aileye verilen bir mesajdır. Sizlerin eksik ve destek almanız gereken noktalarda ailelerinizin bunları incelemesi için gönderilen bir mesajdır. Bu tatilleri fırsat bilip kitap okumanızı tavsiye ediyorum dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül ise Mersin il genelinde bin 180 okulda 11 bin 837 derslikte öğrenim gören 372 bin 913 öğrenci ve 22 bin 134 öğretmenle birlikte karne heyecanını yaşadıklarını kaydetti. Bugünü bu kadar heyecanlı kılan başarı ve başarısızlıktan çok, ailelerin ve öğrencilerin beklentilerinin birbirine uymaması olduğunu belirtti. Gül, “Karne, aile ve çocuk arasında bir kavgaya dönüşmemelidir. Her başarısızlığın bir nedeni vardır. Çocuklarımızın neden başarısız olduğunu iyi anlamak gerekir. Çocuklarımızı öncelikle sevgiyle beslemeliyiz. Sevgiyle büyüyen çocuklar, hayatlarının her devresinde başarılı olurlar” diye konuştu.

Gül, öğrencilere de seslenerek şunları söyledi: “Bizler sizlerden, geleceğimiz için doktor, öğretmen, mühendis olmanızı beklerken, onun ötesinde iyi bir insan ve iyi bir yurttaş olmanızı bekliyoruz. İyi bir insan olmadan iyi bir doktor olunmaz, iyi bir insan olmadan iyi bir öğretmen, mühendis olunmaz.”

Törende, öğrencilerin şiir okumaları ve halkoyunları gösterisinin ardından Vali Yardımcısı Karabiber, Akdeniz Kaymakamı Özener ve İl Milli Eğitim Müdürü Gül öğrencilere karnelerini dağıttı.
 
 
 
 
 
 
 

(haberler.com)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

YASADIŞI KENEVİR EKİMİ

MERSİN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI EKİPLERİNCE; UYUŞTURUCU MADDE ELDE ETMEK AMACIYLA YASADIŞI KENEVİR EKİMİNE YÖNELİK OPERASYON Jandarma

HAVALANDIRMA BORUSUNA SIKIŞAN KEDİYİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞI EKİPLERİ KURTARDI

Televizyon binamızın havalandırmasından gelen kedi sesi üzerine, çalışanlarımız tarafından durum Mersin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı

HAVALANDIRMA BORUSUNA SIKIŞAN KEDİYİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞI EKİPLERİ KURTARDI

Televizyon binamızın havalandırmasından gelen kedi sesi üzerine, çalışanlarımız tarafından durum Mersin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz