Dünya Markaları Mersin’de Buluşacak

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » Dünya Markaları Mersin’de Buluşacak
Paylaş
Tarih : 04 Ekim 2013 - 15:35

dunya-markalari-mersin-de-bulusacak-5143082_oMersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, dünyanın en önemli markalarından olan General Electric ve Apple’ın kısa bir süre sonra Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) ile buluşacağını söyledi.

Güzeloğlu, Yıldız Entegre Ağaç Sanayi’nin Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi içerisindeki fabrikasında düzenlendiği etkinlikte, Osb yönetimi, çalışanları ve girişimciler ile bir araya geldi. Yaptığı konuşmasında inanmanın, çalışmanın, yardımlaşmanın ve başarmanın önemine vurgu yapan Güzeloğlu, dünyadaki hiçbir başarı öyküsünün bu kavramların dışında oluşmadığına ve kalıcı hale gelmediğine dikkat çekti. “Hangi iş yapılırsa yapılsın, o işte hayırlı, kalıcı, anlamlı işler yapılmalıdır ki, hayırla anılarak gönüllerde olunmalıdır” diye Güzeloğlu, “Asıl olan gönlü kazanmak ve Gönülden Gönüle köprüler kurmaktır. Bunu yapmak için de gerekli olan hayırlı işler yapmaktır. Yıldız Entegre bekçisinden çalışanına kadar hayırlı bir iş yapmaktadır. Bu çatı altında 325 Mersin insanı AŞ ve iş sahibidir. İnsanların en hayırlısı diğer insanlara faydalı olan kişidir. Sadece Mersin’de değil, ülkemizin farklı bölgelerinde 3 bin 500 kişiye iş imkanı sunan firma sahiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

Tüm Türkiye’nin ve dünya ülkelerinin yatırım için talep ettiği lojistik ve stratejik üstünlüğün Mersin’de mevcut olduğunu ifade eden Güzeloğlu, “Mersin’in üretim merkezi olması hayal değil. Doğru yönetim modellemesi Mersin’le buluştuğu zaman ilimiz aynı noktanın daha canlısı, kalıcısı ve yeni küresel üretim merkezlerinin buluşma noktası olarak öne çıkacaktır. Dünyanın en önemli markalarından General Electric de Apple da kısa bir süre sonra buraya gelecektir. Küresel sermaye ve ticaret, siyasetten ayrı kurallarla yürür. İnsanın olduğu her yerde ticaret ve karşılıklı ilişkiler vardır” diye konuştu.

Başarının elde edilmesi için çalışmak gerektiğine işaret eden Güzeloğlu, az çalışıp az işbirliği yapıldığını dile getirdi. İstenilen değişime direnç gösterildiğine dikkat çeken Güzeloğlu, şöyle devam etti; “Paylaşmanın erdemini vurguluyoruz, hiçbir yetkimizi ve alanımızı paylaşmayı uygulamıyoruz. Kendimizden ve ailemizden başlayarak bu değerleri ne kadar çok hayatımıza taşırsak, o kadar başarılı olacağız. 21’nci yüzyıl Türkiye’nin ve bizim yüzyılımızdır. Biz her geçen gün ufukta yükselerek görünür bir evrene giriyoruz. Özel sektör kalkınmayı ne kadar ileri taşırsa kamu da ona o kadar destek verecektir. Benim Valilik hayatım boyunca sloganım ‘işiniz işimizdir’ oldu.

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yaralı Yavru Yaban Keçisi

Silifke İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Kocaoluk Mahallesi Gökler deresi mevkiinde Jandarma ekiplerince icra edilen devriye faaliyeti

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN HEM VATANDAŞA HEM ESNAFA DESTEK: HALK KART!

MERSİN’İN YÜZÜ HALKIN KARTIYLA GÜLÜYOR 15 AYDA HALK KART SAYESİNDE ESNAFIN KASASINA 15 MİLYON GİRDİ ESNAF HALK KART’I ANLATTI:

KAŞLI GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ SALI GÜNLERİ ZİYARETE KAPANACAK

BÜYÜKŞEHİR, CAN DOSTLARIN BAKIMINI İHMAL ETMİYOR Yabani hayvanlardan sokakta yaşayan canlara kadar tüm hayvan dostlarımıza sahip çıkan

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz