Gelişmede Süreklilik İçin Birlikte Hareket Edilmesi Gerekir

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » Gelişmede Süreklilik İçin Birlikte Hareket Edilmesi Gerekir
Paylaş
Tarih : 25 Eylül 2013 - 18:29

gelismede-sureklilik-icin-birlikte-hareket-5105143_oMersin Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkan Yardımcısı Ahmet Bulut, gelişmede sürekliliğin sağlanması için birlikte hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

ASİAD Yönetimi, görevlerine yeni başlayan merkez Akdeniz Kaymakamı Raif Özener ve Mezitli Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette konuşan ASİAD Başkan Yardımcısı Ahmet Bulut, Mersin’i en iyi noktalara ulaştırma gayreti içerisinde olduklarını belirtti. Bu açıdan sorunlara kısa sürede etkin çözümler sunabilmek amacıyla fikir alışverişi ve diyaloga büyük önem verdiklerini belirten Bulut, çözümlerin ortak bir fikir etrafında oluşturulması gerektiğine dikkat çekti. Mersin’in ekonomik ve sosyal açıdan gelişmesi adına çok güzel çalışmalar yapılabileceğini dile getiren Bulut, gelişmede sürekliliğin sağlanması için birlikte hareket edilmesi gerektiğini vurguladı. Bulut, “Mersin, sanayi, tarım, lojistik ve turizm alanlarında önemli adımlar beklemektedir. Bu sektörlerin her biri Mersin için büyük önem arz etmektedir. Yapılacak çalışmaların bu sektörlerde eksiklerin tamamlanması yönünde olması gerekmektedir” açıklamasında bulundu. Mersin ASİAD’ın faaliyetleri hakkında Kaymakam Özener’e bilgi veren Bulut, Mersinli işadamlarının gelişmesi, özellikle yurt dışına açılarak dış ticarete katkıda bulunması için çalışmaları özveriyle yürüttüklerini belirtti. “Ülkemizi ihracatın artırılması anlamında önemli bir süreç beklemektedir. Bizler de bu sürece katkı sağlamaya çalışıyoruz. İlimizin ve ülkemizin tanıtımı adına yurt dışı heyetlerini Mersin’e davet ederek iş bağlantılarının kurulmasını sağlıyoruz. Bölgesel anlamda üyelerimizin birbiri arasındaki ticari ilişkilerin artmasına yönelik iş geliştirme platformları organize ediyoruz” diyen Bulut, eğitime de büyük önem verdiklerini ifade etti.

Sosyal sorumluluk projeleri yürüttüklerini söyleyen Bulut şöyle devam etti: “Bu kapsamda Mersin’in kenar mahallelerinde dershane niteliğinde olan fakat ücretsiz eğitim hizmetleriyle ilkokul ve ortaokul öğrencilerini liselere hazırlayan okuma salonlarının eş finansörlüğünü yürütüyoruz. Bu eğitim hizmetleri, çocukların gelişme çağında olumsuzluklardan uzak kalmasını sağlaması yönüyle büyük önem taşımakta.”

Akdeniz Kaymakamı Raif Özener ile Mezitli Kaymakamı Nazım Madenoğlu’da ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yaralı Yavru Yaban Keçisi

Silifke İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Kocaoluk Mahallesi Gökler deresi mevkiinde Jandarma ekiplerince icra edilen devriye faaliyeti

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN HEM VATANDAŞA HEM ESNAFA DESTEK: HALK KART!

MERSİN’İN YÜZÜ HALKIN KARTIYLA GÜLÜYOR 15 AYDA HALK KART SAYESİNDE ESNAFIN KASASINA 15 MİLYON GİRDİ ESNAF HALK KART’I ANLATTI:

KAŞLI GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ SALI GÜNLERİ ZİYARETE KAPANACAK

BÜYÜKŞEHİR, CAN DOSTLARIN BAKIMINI İHMAL ETMİYOR Yabani hayvanlardan sokakta yaşayan canlara kadar tüm hayvan dostlarımıza sahip çıkan

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz