“İş Gezileri, Ticaretimizi Olumlu Yönde Etkileyecek”

Ana Sayfa » Foto Galeri » “İş Gezileri, Ticaretimizi Olumlu Yönde Etkileyecek”
Paylaş
Tarih : 03 Ekim 2013 - 12:16

toygar-is-gezileri-ticaretimizi-olumlu-yonde-5137734_oSilifke Sanayici ve İş Adamları Derneği (SASİAD) Başkanı Alphan Toygar, “İş gezileri, ticaretimizi olumlu yönde etkileyecek” dedi.

Toygar yaptığı açıklamada 9 -14 Eylül tarihinde SASİAD, olarak ilk yurtdışı gezisini gerçekleştirdiklerini ve Nijer-Burkina Faso’dan başarılı bir şekilde döndüklerini ifade etti. Toygar, “Gezinin her bir katılımcımız adına olumlu geçtiği kanaatindeyim. Üyelerimiz birçok bağlantı sağlayarak yurda döndüler. Resmi temaslarda ticaretleri adına önemli bilgiler elde ettiler. Temennim bu program aracılığıyla elde edilen kazanımların devamı ve ülkemize katkısının olumlu olması için gayret edilmesidir. İşadamlarımızın da kendi bünyesinde bunları değerlendirerek bağlantılarını sürdüreceklerine inanıyorum. Aynı şekilde yurt dışı gezilerine devam etmeleri ve her fırsatı değerlendirmelerini istiyorum.

İhracat yapmak veya var olan ihracat alanını genişletmek isteyen işadamlarının çok sık yurt dışı iş gezilerine katılması gerekmektedir. Hedef pazarı görerek çalışmaların yerinde yürütülmesi kısa sürede sonuca ulaşılmasını sağlayacaktır. Bu bütün yurt dışı alım satım faaliyeti yapan iş insanları için geçerlidir. Ticarette sürekliliği sağlayacak olan en önemli adım budur” diye konuştu.

Kaynak A.Ş. Genel Müdürü İlhan Taneri ise Nijerde karşılaştıkları iş ortamı ve çalışmalarla ilgili katılımcıları bilgilendirdi. Türkiye’ye, özellikle TUSKON üyesi işadamlarına karşı çok yakın bir ilgi ile karşılaştıklarını ifade eden Taneri, belediyeler, ticaret odası, elçilik, sivil toplum kuruluşları, Türk okulları ve Türk iş adamları derneği gibi birçok ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi. Ziyaret ettikleri yerlerde büyük bir ilgi ve heyecanla karşılandıklarını belirten Taneri, birçok proje ve iş imkanı sunulduğunu, ortak girişim teklifleri geldiğini ifade etti. Ayrıca Nijer’in işadamlarımız için açık ve bakir bir pazar olduğunu ve işadamlarımızın bu fırsatları vakit kaybetmeden değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Taşeli Süt Ürünleri Ltd. Şti Genel Müdürü Ali Yaşar Koç ise, Nijer’in tarım ve hayvancılık konusunda ıslah edildiği takdirde çok müsait bir ülke olduğunu ifade etti. Yoğurt yapmayı bilmediklerini ifade eden Koç, düzenlenen gezi boyunca marketlerde toplam 1 kilo peynir gördüğünü belirtti. Kendilerine ortaklık teklifi edildiğini belirten Koç, 15 günlük süre zarfında tekrar Nijer’e gidebileceklerini ifade etti.

 

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yaralı Yavru Yaban Keçisi

Silifke İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Kocaoluk Mahallesi Gökler deresi mevkiinde Jandarma ekiplerince icra edilen devriye faaliyeti

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN HEM VATANDAŞA HEM ESNAFA DESTEK: HALK KART!

MERSİN’İN YÜZÜ HALKIN KARTIYLA GÜLÜYOR 15 AYDA HALK KART SAYESİNDE ESNAFIN KASASINA 15 MİLYON GİRDİ ESNAF HALK KART’I ANLATTI:

KAŞLI GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ SALI GÜNLERİ ZİYARETE KAPANACAK

BÜYÜKŞEHİR, CAN DOSTLARIN BAKIMINI İHMAL ETMİYOR Yabani hayvanlardan sokakta yaşayan canlara kadar tüm hayvan dostlarımıza sahip çıkan

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz