MD İlke Grup, ülkemizin 7 bölgesinde il ve bölge temsilcileri ile verdiği hizmete bazı illerimize büro açarak devam etmektedir.

Ana Sayfa » Büyük Manşet » MD İlke Grup, ülkemizin 7 bölgesinde il ve bölge temsilcileri ile verdiği hizmete bazı illerimize büro açarak devam etmektedir.
Paylaş
Tarih : 21 Ocak 2017 - 11:13

MD İlke Grup, ülkemizin 7 bölgesinde il ve bölge temsilcileri ile verdiği hizmete bazı illerimize büro açarak devam etmektedir.

Vergi sorunlarının çözümüne ilişkin danışmanlık hizmetleri sunan MD İlke Grup, ülkemizin 7 bölgesinde il ve bölge temsilcileri ile verdiği hizmete bazı illerimize büro açarak devam etmektedir.

MD İlke Grup kimdir? Verdiği hizmetler nelerdir?

MD İlke Grup, firmalara bünyesinde bulunan MD İlke Mali, Ticari Danışmanlık ve Uluslararası Organizasyon Hizmetleri Ltd. Şti ile VERGİ DAVALARINA DANIŞMANLIK HİZMETLERİ, MD İlke Ticari Danışmanlık ve Mali Denetim Hizmetleri Ltd Şti ile de VERGİ İNCELEMELERİNE, TİCARİ SORUNLARA, İÇ – DIŞ DENETİMLERDE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ sunmaktadır.

MD İlke Grubun mükelleflere sunduğu danışmanlık hizmetlerinin ana başlıkları;

Vergi Davalarına Danışmanlık Hizmetleri;

 • Vergi incelemesi sonucunda düzenlenen VERGİ/CEZA İHBARNAMELERİNİN İPTALİNE,
 • Ödeme Emirlerinin İptali için Yürütmeyi Durdurma Talepli Davalara,
 • Şirket Borcundan dolayı Şirket Ortak ve Temsilcilerinin Şahsi Mal Varlıklarına Konulan Haczin İptali için Yürütmeyi Durdurma Talepli Davalara,
 • Hisse Devrinden Sonra Sorumluluk Dönemine Ait Borçların İptaline İlişkin Yürütmeyi Durdurma Talepli Davalara,
 • İhtiyati Haciz İşleminin İptaline İlişkin Yürütmeyi Durdurma Talepli Davalara,
 • Özel Esaslardan Genel Esaslara Geçme (Koddan Çıkma) ye İlişkin Yürütmeyi Durdurma Talepli Davalara,
 • Dava Açma Süresi Geçmiş Vergi Borçlarının İptaline İlişkin Yürütmeyi Durdurma Talepli Davalara,

Vergi İncelemelerinde Danışmanlık Hizmetleri;

 • İncelemeye istenilen döneme ait belgelerin; Kayıt – İçerik ve Usul yönünden incelenmesi hataların tespiti, tespit edilen hataların düzeltilmesi.
 • İnceleme döneminde mal aldığımız firmaların SMİYB (Sahte Belge) kapsamında incelenmesi, tespit edilen firmalara ilişkin inceleme kurallarına ilişkin çalışmaların yapılması,
 • Vergi inceleme tutanağına ifade ve beyanların hazırlanması, tutanak ekine incelemeye ilişkin bilgi-belge sunumu.

Aylık (Önleyici) Danışmanlık Hizmetleri;

Bu hizmette amaç, şirket incelemeye alınmadan cari dönem içinde şirketi incelemeye hazır hale getirmektir.

 • Aylık Gelir ve Gider Belgelerinin Vergi ve Ticaret Kanunlarına Uygunluğu Denetlenerek İncelemeye Hazır Hale Getirilir.
 • Aylık Mal Aldığımız Firmalar Özel Esaslar (Kod) Yönünden Revize Edilip İncelenerek Denetime Hazır Hale Getirilir.
 • Gider ve  Gelir Belgelerinin Muhasebe Kayıtlarına Uygunluğu , Yansıtma Hesaplarına Aktarılması  İncelenerek Genel Denetime Hazırlanır.
 • Aktif ve Pasifte Yer Alan Hesapların Kaydi – Fiziki Değerlere Uygunluğu Denetlenerek, Hesapların Ters Bakiye Vermesi  Önlenir.
 • Dönemsel Vergilerin Revizesi Yapılarak Vergi Kanunlarına Uygun Şirketin Gelirine ve Karına Paralel Vergi Tahakkuku Sağlanır.

 

MD İlke Grup verdiği hizmetlerle firmaların TİCARİ YAŞAMLARININ SORUNSUZ

DEVAM ETMESİNE yardımcı olur.

Merkezi İstanbul’da olan MD İlke Grubun; Konya-Kayseri-Gaziantep te büroları bulunmaktadır. 2017 yılı içinde; Mersin-Denizli-Bursa-Ankara-Trabzon-Antalya bürolarını da açarak hizmet ağını genişletecektir.

MD İlke Grup; misyonu gereği büro ve temsilcilerinin olduğu illerde Mükellef Bilgilendirme Toplantıları düzenlemektedir.

MD İlke Grubun hizmet anlayışı fayda sağlamadığı işten bedel almama ilkesine dayanmaktadır.

MD İlke Grup Mersin ilimizde de hizmetlerini MİSYONUNA uygun VİZYONUNA yakışır şekilde verecektir. Amacımız sorunlardan sıkışan, nefes almakta zorlanan işadamlarımıza, sanayicilerimize, esnaf ve sanatkarımıza, meslek mensuplarımıza yardımcı olmaktır.

Danışmanlık; var olan sorunların çözümünün yanı sıra oluşabilecek sorunları sezerek önlem alma işidir.

MD İlke Grubun Mersin yapılanmasının mükelleflerimize ve grubumuza hayırlı olmasını temenni eder, grubum adına saygılarımı sunarım.

IMG-20161114-WA0009 IMG-20161114-WA0015 IMG-20170102-WA0019 M. DANIŞ Foto

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

YASADIŞI KENEVİR EKİMİ

MERSİN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI EKİPLERİNCE; UYUŞTURUCU MADDE ELDE ETMEK AMACIYLA YASADIŞI KENEVİR EKİMİNE YÖNELİK OPERASYON Jandarma

HAVALANDIRMA BORUSUNA SIKIŞAN KEDİYİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞI EKİPLERİ KURTARDI

Televizyon binamızın havalandırmasından gelen kedi sesi üzerine, çalışanlarımız tarafından durum Mersin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı

HAVALANDIRMA BORUSUNA SIKIŞAN KEDİYİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞI EKİPLERİ KURTARDI

Televizyon binamızın havalandırmasından gelen kedi sesi üzerine, çalışanlarımız tarafından durum Mersin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz