MERBİSDER’den Vali Güzeloğlu’na ziyaret

Ana Sayfa » Büyük Manşet » MERBİSDER’den Vali Güzeloğlu’na ziyaret
Paylaş
Tarih : 24 Eylül 2013 - 16:08

1077234149merbisderMersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, bisikletin sağlıklı bir yaşama adım attıran çok önemli bir başlangıcın adı olduğunu ifade etti.

Güzeloğlu, “Ancak halen Mersin’de bisiklet yolları yok. Kentin içinde ulaşımı bisikletle gerçekleştirmek isteyenlere dönük henüz bir planlama, çalışma ve alt yapı yok. Bunu büyük bir eksiklik olarak görüyorum” dedi.

Vali Güzeloğlu, Mersin Bisiklet Derneği (MERBİSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Zerrin Aslantaş ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerini makamında kabul etti. Kabulde 1’inci Mersin Bisiklet Festivali’nde kendilerine vermiş olduğu desteklerden dolayı Vali Güzeloğlu’na teşekkür plaketi veren Başkan Zerrin Aslantaş, festivalin çok güzel geçtiğini söyledi. Festival kapsamında düzenlenen bisiklet turunun kazasız ve sorunsuz geçtiğini kaydeden Aslantaş, “Cennet Vadisi’nden başladık. İlk gün orada kamp yaptık. Onun ardından Elvanlı Şelalesini tanıttık ve Erdemli’de kamp yaptık. Yemekler yedik, dinlendikten sonra ertesi güne geçtik. Kanlıdivaneyi gezdik. Bir günde Cennet-Cehennemi gezdik. Herkes çok memnun kaldı. Şu an Mersin sayesinde Türkiye’miz bir festival daha kazandı. Tura yaklaşık 100 kişi katıldı. Akdeniz Oyunları’na denk geldiği için sizi çağıramadık. Ama gelecek seneye mutlaka açılışımıza bekliyoruz” diye konuştu.

“BİSİKLET SAĞLIKLI BİR YAŞAMA ADIM ATTIRAN ÇOK ÖNEMLİ BİR BAŞLANGICIN ADIDIR”

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise festivalden büyük keyif aldığını kaydederek, “Bu etkinliğin bu kadar güzel, geniş katılımlı ve büyük bir başarı ile tamamlanmasından mutlu oldum. Bisiklet sağlıklı bir yaşamı, temel bir spor etkinliği ve sporla insanı buluşturan, sağlıklı bir yaşama adım attıran çok önemli bir başlangıcın adıdır. Hem çevre değerlerini korumak hem çevreye saygılı olmak hem insan sağlığı açısından gerçekten sürdürülebilir bir etkinlik olarak tanımlamak hem de kaynaşmayı, insanlar arasındaki dostlukları pekiştiren bir çerçeve içinde olmak adına bisikleti son derece hem yerelde hem de faydalı bir spor ve sosyal alan olarak tanımlıyorum. Bana ilk projeyi getirdiğiniz de zaten söylemiştim. Büyük bir mutlulukla sizlerin gerçekleştirdiği ve başarıyı ortaya koymuş olmanızdan dolayı da sizlere teşekkür ediyorum. Mersin’i tanıtan, Mersin’in zenginliklerini ve güzelliklerini belki Türkiye’deki bisiklet tutkunları üzerinden kamuoyuna paylaştıran bir buluşma olmuş. Akdeniz Oyunları kapsamında yapılması da ayrı bir zenginlikti. Mersin’de bisiklet sporunun gelişmesi adına sizlerin koyduğu çabayı önemserken bunun gelişmesi adına herkesin de katkı koyması gerektiğini özellikle vurgulamak istiyorum. Biliyorsunuz kısa bir süre önce Emniyet Müdürlüğümüz ile işbirliği içinde bisiklete dikkat çeken, bisiklet yapanların kent içi trafiğinde güvenli ve dikkatli bir şekilde bunu gerçekleştirmesini amaçlayan bir farkındalık çalışması da oldu” diye konuştu.

“HÂLÂ MERSİN’DE BİSİKLET YOLLARI YOK”

Bütün bunlara rağmen hâlâ Mersin’de bisiklet yollarının olmadığının altını çizen Güzeloğlu, “Mersin’de bisikletle işine gitmek, kenti gezmek, bisikleti kullanarak bugün çağdaş bütün Avrupa ve dünya kentlerinde olduğu gibi kentin içinde ulaşımı bisikletle gerçekleştirmek isteyenlere dönük henüz bir planlama, çalışma ve alt yapı yok. Bunu büyük bir eksiklik olarak görüyorum. Bir an önce tamamlanmasını da çağdaş bir kent kimliği adına, Mersin’in bir dünya kenti kimliği adına da gerekli görüyorum. Sizlerin trafik akışı içerisinde bisiklete ayrılmış özel yollarda kentin güzelliklerini yaşayarak ve beklide sadece kendi bisikletinizle değil birçok batı kentinde olduğu gibi kiralık bisikletlerle bir yerden bir yere kullandıktan sonra bir başka yerdeki bisikletleri kullanarak evden işe, gezintiye, sosyal aktiviteye dönük bir projenin de Mersin için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Umarım dilerim bunlar en kısa süre içerisinde tamamlanır. Ama onlar yapılana kadar da sizler bu alanı ve heyecanı taşıyan, güçlendiren ve insanları bisiklet sporunu buluşturan çok güzel katkılar sağlıyorsunuz. Emeklerinize teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Sonses.Tv

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

YASADIŞI KENEVİR EKİMİ

MERSİN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI EKİPLERİNCE; UYUŞTURUCU MADDE ELDE ETMEK AMACIYLA YASADIŞI KENEVİR EKİMİNE YÖNELİK OPERASYON Jandarma

HAVALANDIRMA BORUSUNA SIKIŞAN KEDİYİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞI EKİPLERİ KURTARDI

Televizyon binamızın havalandırmasından gelen kedi sesi üzerine, çalışanlarımız tarafından durum Mersin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı

HAVALANDIRMA BORUSUNA SIKIŞAN KEDİYİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞI EKİPLERİ KURTARDI

Televizyon binamızın havalandırmasından gelen kedi sesi üzerine, çalışanlarımız tarafından durum Mersin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz