Mersin İl Koordinasyon Kurulu Vali Güzeloğlu Başkanlığında Yapıldı

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » Mersin İl Koordinasyon Kurulu Vali Güzeloğlu Başkanlığında Yapıldı
Paylaş
Tarih : 04 Ekim 2013 - 15:54

mersin-il-koordinasyon-kurulu-vali-guzeloglu-5142642_oMersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin’in 2023 hedefleri doğrultusunda belirleyici bir kent olduğunu ifade ederek, “Mersin Türkiye’dir. Ekonominin ve kalkınmanın güçlerinin hepsinin Mersin’de birbirine terk edilmeyecek kadar güçlü olduğunu görüyoruz” dedi.

Mersin İl Koordinasyon Kurulu 2013 yılı 4’ncü toplantısı, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi. İl Özel İdaresi’ndeki toplantıda yaptığı konuşmasında Mersin’in 2023 hedefleri doğrultusunda belirleyici bir kent olduğunu belirten Vali Güzeloğlu, “Mersin’i tüm kurum, kuruluş ve kesimleriyle geleceğe taşımanın gayretini sergiliyoruz. Devam eden çalışmalarda hedefe doğru yürürken, topyekun herkesin ortak bir noktada buluşması ve çalışması gerekmektedir. Hiçbir başarı reçetesi inanmak, çalışmak ve başarıya ulaşmanın dışında gerçekleşmiş değildir. Türkiye göstergelerde OECD üyeleri içerisinde dünyanın en hızlı büyüyen 2’nci ülkesi olarak öne çıkmaktadır. Buna paralel olarak ilimiz ise yaşanan sorunlara rağmen önceki yıllara oranla ihracatını arttırarak üretim göstergelerini yukarıya taşıyan bir il olmuştur. İşsizlikte yüksek verileri barındıran Mersinimizi kısa bir süre içerisinde ülkemizin en fazla istihdam sağlayan ili konumuna getirdik. Yaşanan gelişme Mersin’in ve Türkiye’nin sahip olduğu zenginliklerin sonucudur. Bu kısa süreli değil, sürekli olacak bir koşuldur. Durduğunuz an geçilir, yorulduğunuz an geride kalırsınız. Buna bağlı olarak her zaman koşmayı, tempoyu her adımda arttırmayı ve geride kalandan her geçen gün daha farklı kazanımlar sağlamayı hedeflemeliyiz. İnovatif gelişme de bunu gerektirmeli. Herkes bu felsefeyle çalışmalı” dedi.

“MERSİN TÜRKİYE’DİR”

Mersin’i zenginleştiren her ne varsa Türkiye’yi de zenginleştirdiğine vurgu yapan Güzeloğlu, “Mersin Türkiye’dir. Ekonominin ve kalkınmanın güçlerinin hepsinin Mersin’de birbirine terk edilmeyecek kadar güçlü olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz yıl 25 milyar doları aşan dış ticaretiyle İstanbul’un ardından en büyük 2’nci dış ticaret merkezi olan Mersin, tarımda da tek başına 4 milyar doları aşkın büyüklükteki tarımsal zenginliğiyle üretim cenneti olan ve ürettiğinin çok daha fazlasını dünya ülkelerine ihraç eden dünyada fiyat belirleyen bir kenttir. Turizm konusunda altyapı ve planlama çalışmalarına sahip olan Mersin’de kamu yöneticileri hizmete dönük sorunları kendi sorunlarıymış gibi takip etmelidir. Mesele düşünceyi eyleme, projeyi gerçeğe taşımaktır. Bunu yapacak güç ve birikim Mersin’de, ülkemizde ve bizde vardır. Heyecan olursa aşılamayacak engel, elde edilmeyecek hedef yoktur. Asıl olan hayırla ve hizmetle anılmak, toplumun gönlünde hoş bir sada olmaktır” diye konuştu.

Birlik ve beraberlik içerisinde Mersin’in ve Türkiye’nin daha iyiye taşımanın çabası içerisinde olunacağına vurgu yapan Güzeloğlu, “Yardımcı ve yapıcı bir işbirliğiyle Mersin’de devlet-vatandaş işbirliği örnek bir seviyede. Bu nedenle Mersin halkına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından il müdürlerinin sunumlarını dinleyen Güzeloğlu’na, Tırmıl Lojistik Merkezi projesi çerçevesinde 150 dönüm arazi üzerine yatırım yapıldığı bilgisi verilirken, Yenice Lojistik Merkezi’nin de altyapısının tamamlandığı üst yapı için en kısa sürede ihaleye çıkılacağı, buradaki çalışmaların 2014 yılının sonu itibariyle tamamlanacağı belirtildi.

 

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yaralı Yavru Yaban Keçisi

Silifke İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Kocaoluk Mahallesi Gökler deresi mevkiinde Jandarma ekiplerince icra edilen devriye faaliyeti

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN HEM VATANDAŞA HEM ESNAFA DESTEK: HALK KART!

MERSİN’İN YÜZÜ HALKIN KARTIYLA GÜLÜYOR 15 AYDA HALK KART SAYESİNDE ESNAFIN KASASINA 15 MİLYON GİRDİ ESNAF HALK KART’I ANLATTI:

KAŞLI GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ SALI GÜNLERİ ZİYARETE KAPANACAK

BÜYÜKŞEHİR, CAN DOSTLARIN BAKIMINI İHMAL ETMİYOR Yabani hayvanlardan sokakta yaşayan canlara kadar tüm hayvan dostlarımıza sahip çıkan

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz