Mersin Tarımdaki Potansiyelini Performansa Dönüştürüyor

Ana Sayfa » Büyük Manşet » Mersin Tarımdaki Potansiyelini Performansa Dönüştürüyor
Paylaş
Tarih : 26 Eylül 2013 - 12:37

mersin-tarimdaki-potansiyelini-performansa-5108417_oTicaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Enis Hekimoğlu, Mersin’in sebze üretiminde çevreyi, canlıları ve insan sağlığını merkeze alan tarımsal yapılanmaya odaklandığını bildirdi.

Hekimoğlu, MTSO olarak geçtiğimiz günlerde düzenledikleri ‘Avrupa Birliği’ne Sebze İhracatında Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ konulu panelde, konunun tüm paydaşlarını bir araya getirdiklerini anımsattı. Hekimoğlu, sağlıklı ve dünya standartlarında üreticiliğin yapılmasında ve Mersin’in ihracatta önemli bir marka tarım kenti olmasında MTSO’nun bu panel ve çalıştayla sektörel paydaşlar arasında önemli bir köprü vazifesi gördüğünü belirtti.

Panelde sonunda hazırlanan raporda, ağırlıklı olarak kentin ihracatını adeta baltalayan ‘Nematod’ (Kökte paratizlerle meydana gelen urlar) sorununa dikkat çekildiğini anlatan Hekimoğlu raporda yer alan sorunlar ve çözüm önerilerinin takipçisi olacaklarını dile getirdi. Hekimoğlu panelde taze sebzelerdeki ‘Nematod’ sorununun yanı sıra tarım ilaçları ile kimyevi gübre kalıntılarının neden olduğu zararlara karşı çiftçi ve ihracatçıların sıkıntılarına çözüm bulma adına önemli sonuçlar ortaya çıktığını sözlerine ekledi.

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yaralı Yavru Yaban Keçisi

Silifke İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Kocaoluk Mahallesi Gökler deresi mevkiinde Jandarma ekiplerince icra edilen devriye faaliyeti

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN HEM VATANDAŞA HEM ESNAFA DESTEK: HALK KART!

MERSİN’İN YÜZÜ HALKIN KARTIYLA GÜLÜYOR 15 AYDA HALK KART SAYESİNDE ESNAFIN KASASINA 15 MİLYON GİRDİ ESNAF HALK KART’I ANLATTI:

KAŞLI GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ SALI GÜNLERİ ZİYARETE KAPANACAK

BÜYÜKŞEHİR, CAN DOSTLARIN BAKIMINI İHMAL ETMİYOR Yabani hayvanlardan sokakta yaşayan canlara kadar tüm hayvan dostlarımıza sahip çıkan

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz