Mersin Üniversitesi Engellilere Yönelik Çalışmalarıyla Ödül Aldı

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » Mersin Üniversitesi Engellilere Yönelik Çalışmalarıyla Ödül Aldı
Paylaş
Tarih : 26 Eylül 2013 - 10:47

mersin-universitesi-engellilere-yonelik-5107114_6921_oTürkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından düzenlenen ve sekretaryasını Celal Bayar Üniversitesi’nin üstlendiği organizasyonda, ödüllerden birine de üniversitemiz layık görüldü.

Üniversite engelli öğrencilerine ve engelli bireylere yönelik hazırlanan “Fiziksel Erişilebilirlik Haritası” ve akademik erişilebilirliğe yönelik hazırlanan “Sesli Ders Kitabı” projesi, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından “Engelsiz Eğitim” dalında ödüle değer bulundu. Her iki proje de ülkemizdeki üniversiteler arasında gerçekleştirilen ilk uygulama olması bakımından önem kaydediyor.

Ödül Töreni, 10 Eylül 2013 tarihinde İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Engelsiz Bilişim 2013 Sempozyumu”nda gerçekleştirildi. Engelsiz eğitim ödülü Yüksek Öğretim Kurulu eski üyesi Prof. Dr. Atilla Eriş tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Suha Aydın’a takdim edildi.

Ödül törenine birçok kamu kurumu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey yetkilileri, akademisyenler ve engelli vatandaşlar katıldı. Törene üniversitemizi temsilen Rektörümüz Prof. Dr. Suha Aydın’ın yanı sıra, Rektör YardımcıSI Prof. Dr. Gürol Emekdaş, Rektör Danışmanı ve üniversitemiz Engelli Danışma ve Destek Hizmetleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Ülkü Çömelekoğlu, Komisyon üyeleri Yrd. Doç. Dr. Berna Arslan ve Yrd. Doç. Dr. Evrim Demir Mishchenko katıldılar.

Engelsiz kampüs çalışmalarıyla son yıllarda önemli uygulamalar yürüten Mersin Üniversitesi, 2011 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından “Ulaşılabilirlik-Kalite Teşvik Ödülü”ne layık görülmüştü.

 

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yaralı Yavru Yaban Keçisi

Silifke İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Kocaoluk Mahallesi Gökler deresi mevkiinde Jandarma ekiplerince icra edilen devriye faaliyeti

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN HEM VATANDAŞA HEM ESNAFA DESTEK: HALK KART!

MERSİN’İN YÜZÜ HALKIN KARTIYLA GÜLÜYOR 15 AYDA HALK KART SAYESİNDE ESNAFIN KASASINA 15 MİLYON GİRDİ ESNAF HALK KART’I ANLATTI:

KAŞLI GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ SALI GÜNLERİ ZİYARETE KAPANACAK

BÜYÜKŞEHİR, CAN DOSTLARIN BAKIMINI İHMAL ETMİYOR Yabani hayvanlardan sokakta yaşayan canlara kadar tüm hayvan dostlarımıza sahip çıkan

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz