Mersin’de Çiftçiler Bilgilendirildi

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » Mersin’de Çiftçiler Bilgilendirildi
Paylaş
Tarih : 23 Eylül 2013 - 14:22

mersin-de-ciftciler-bilgilendirildi-5094999_oToroslar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, Değnek köyü ve Arslanköy beldesinde, çiftçilere zirai mücadele teknikleri konusunda bilgi verildi.

Toroslar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulkerim Çiçek, ziraat mühendisleri ve kurum personelinin katıldığı eğitim seminerinde, üreticilere, kış mücadelesini etkin bir biçimde uygulaması ve yeni üretim sezonuna daha bilinçli başlamaları konusunda bilgiler aktarıldı. Üretim sezonunda yapılan yanlış ilaçlama tekniklerinin de tartışıldığı toplantıda, önümüzdeki sezon zararlıların ilaçlama dönemlerinin saptanabilmesi amacıyla biyoteknik mücadele yöntemlerinin ek olarak uygulanacağı bildirildi.

Ayrıca Arslanköy beldesinde, erik ağaçlarında görülen kurumaların sebebinin yapılan analizler neticesinde ‘Phytophthora’ hastalık etmeninin olduğu belirtilip, bu hastalık ile mücadele yöntemleri hakkında çiftçiler bilgilendirildi. İlçe Müdürü Abdulkerim Çiçek, çiftçilerin karşılaştıkları sorunlara genel olarak değinerek bundan sonra İlçe Müdürlüğü organizasyonuyla bu eğitimlerin artarak devam edeceğini söyledi.

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yaralı Yavru Yaban Keçisi

Silifke İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Kocaoluk Mahallesi Gökler deresi mevkiinde Jandarma ekiplerince icra edilen devriye faaliyeti

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN HEM VATANDAŞA HEM ESNAFA DESTEK: HALK KART!

MERSİN’İN YÜZÜ HALKIN KARTIYLA GÜLÜYOR 15 AYDA HALK KART SAYESİNDE ESNAFIN KASASINA 15 MİLYON GİRDİ ESNAF HALK KART’I ANLATTI:

KAŞLI GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ SALI GÜNLERİ ZİYARETE KAPANACAK

BÜYÜKŞEHİR, CAN DOSTLARIN BAKIMINI İHMAL ETMİYOR Yabani hayvanlardan sokakta yaşayan canlara kadar tüm hayvan dostlarımıza sahip çıkan

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz