Mobilya Fuarında Uyuşturucu ile Mücadele Standı

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » Mobilya Fuarında Uyuşturucu ile Mücadele Standı
Paylaş
Tarih : 23 Eylül 2013 - 12:20

mobilya-fuarinda-uyusturucu-ile-mucadele-stan-5092153_oMersin’de Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (Kom) Şubesi ekipleri, 7. Mobilya, Evlilik ve Çeyiz Fuarı’nda stant açarak, katılımcılara uyuşturucu ve uyuşturucu ile mücadelede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Yenişehir CNREXPO Fuar Merkezi’nde, bu yıl 7.’si düzenlenen Mobilya, Evlilik ve Çeyiz Fuarı’nın açılışı Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi. Güzeloğlu ve beraberindekiler, açılışın ardından Kom Şubesi’nin standını da ziyaret etti. Güzeloğlu, uyuşturucu ile mücadelenin, bir çok şekli ile yürütülmesi gereken önemli bir konu olduğunu söyledi.

Mersin İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz’de, sosyal sorumluluklarının gereği olarak açtıkları bu stantta, madde kullanımı ve zararlarına dikkat çekmeyi hedeflediklerini belirtti. Öksüz, burada özellikle gençleri uyuşturucudan uzak tutmak adına kamuoyunun bilgilendirilmesinin amaçlandığını dile getirerek, bu kapsamda çeşitli materyallerin dağıtılmasının yanı sıra halkın merak ettiği sorulara da yanıt verildiğini söyledi. Öksüz, bu kapsamda vatandaşların uyuşturucu ile ilgili her hangi bir problem yaşamaları halinde rahatlıkla Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek destek alabileceklerini sözlerine ekledi.

KOM Şube Müdürlüğü tarafından kurulan stantta, uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen başta ‘Yenigün Projesi’ olmak üzere bir çok proje konusunda bilgiler verilirken, yenilenen web sitesi tanıtıldı. Ayrıca vatandaşlara, uyarıcı bilgilerin yer aldığı uyuşturucu ile mücadele rehberi, dosya, bloknot, sticker, kalem, anahtarlık, çocuklar için haftalık ders programı ve balon dağıtıldı.

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yaralı Yavru Yaban Keçisi

Silifke İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Kocaoluk Mahallesi Gökler deresi mevkiinde Jandarma ekiplerince icra edilen devriye faaliyeti

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN HEM VATANDAŞA HEM ESNAFA DESTEK: HALK KART!

MERSİN’İN YÜZÜ HALKIN KARTIYLA GÜLÜYOR 15 AYDA HALK KART SAYESİNDE ESNAFIN KASASINA 15 MİLYON GİRDİ ESNAF HALK KART’I ANLATTI:

KAŞLI GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ SALI GÜNLERİ ZİYARETE KAPANACAK

BÜYÜKŞEHİR, CAN DOSTLARIN BAKIMINI İHMAL ETMİYOR Yabani hayvanlardan sokakta yaşayan canlara kadar tüm hayvan dostlarımıza sahip çıkan

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz