Silifke’de ‘Sağlıklı Hissediyorum Çünkü Spor Yapıyorum’ Yürüyüşü

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » Silifke’de ‘Sağlıklı Hissediyorum Çünkü Spor Yapıyorum’ Yürüyüşü
Paylaş
Tarih : 04 Ekim 2013 - 15:59

silifke-de-saglikli-hissediyorum-cunku-spor-5141654_oMersin’in Silifke ilçesinde tüm dünyada 3-4 ekim tarihlerinde kutlana Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri kapsamında, sağlıklı olabilmek için insanların mutlaka spor yapmalarına dikkat çekmek için il merkezinde 2 buçuk kilometrelik alanda yürüyüş yapıldı.

Silifke Toplum Sağlığı Merkezi koordinatörlüğünde ‘Dünya Yürüyüş Günü’ kapsamında gerçekleştirilen yürüyüş, Atatürk Anıt Meydanı’nda başlayıp ırmak kenarını takiben başladığı yerde sona erdi. İlçe Sağlık Müdürü Yüksel Eren, yürüyüşe, çeşitli okullardan katılan öğrencilerin renk kattığını söyledi. Eren, “Özellikle geleceğimiz olan genç nesle sporun önemini vurgulamak istiyoruz. Tüm dünyada 3-4 ekim ‘Sağlıklı Yürüyüş Günü’ olarak kutlanmakta. Bu kapsamda biz de Silifke’de 3 Ekim’de ‘Dünya Yürüyüş Günü’ düzenledik. Dünya Sağlık Örgütü’nün ve Sağlık Bakanlığımız yaptığı araştırmalara göre, düzenli spor yapan, düzenli egzersiz yapan bir toplum değiliz. İstatistik rakamlara göre Türkiye’de yüzde 96,5 insan düzenli egzersiz yapmazken, yüzde 72’miz de düzenli spor yapmıyoruz. Biz bugün burada buna dikkat çekmek, halka düzenli spor yapmanın önemine vurgulamak istedik.” dedi.İl merkezi içinde bulunan Atatürk Anıt Meydanı’ndan başlayıp ırmak kenarını takiben başladığı yerde bitmek üzere 2 buçuk kilometre yürüdüklerini ifade eden Eren, “Katılımcılarımızın çoğunluğu genç nesildi. Genç nesil geleceğimizdir. Geleceğimiz de Türkiye’yi, Silifke’yi, Mersin’i yönetecek insanlar. Biz bu bilinci verebilirsek spor yapan bir gelecek nesil olacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel ise bu hafta boyunca her gün bir sağlıklı yaşam yürüyüşü gerçekleştirildiğini söyledi. Öngel, “Biz de yerel yönetimler olarak bu sağlıklı yaşam yürüyüşüne iştirak ettik. Bugün de düzenlenen yürüyüş var, katıldık. Ben buradan, özellikle genç nesle diyorum ki sağlıklı beslenelim sağlıklı yaşayalım.” diye ifade etti.Yürüyüşe katılan bir beden eğitim öğretmeni ise şunları ifade etti: “Teknolojik yaşadığımız şu dünyada çoğu zaman sağlığımızı ihmal ediyoruz. Bunun için yapmamız gereken dengeli beslenme ve spor, bu yüzden de yapılan bu yürüyüşte dünya katında tüm insanlara ulaşarak sağlığımızı korumamız ve sağlıklı yaşamdaki kalitenin artırmasında sporun önemiyle yürüyüşü ifade ediyoruz. İnşallah herkese sesimizi duyurabilmişizdir.” Gençler ise spor yapınca kendilerini daha sağılıklı hissettiklerini, çünkü spor yaptıklarını kaydettiler.

 

 

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yaralı Yavru Yaban Keçisi

Silifke İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Kocaoluk Mahallesi Gökler deresi mevkiinde Jandarma ekiplerince icra edilen devriye faaliyeti

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN HEM VATANDAŞA HEM ESNAFA DESTEK: HALK KART!

MERSİN’İN YÜZÜ HALKIN KARTIYLA GÜLÜYOR 15 AYDA HALK KART SAYESİNDE ESNAFIN KASASINA 15 MİLYON GİRDİ ESNAF HALK KART’I ANLATTI:

KAŞLI GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ SALI GÜNLERİ ZİYARETE KAPANACAK

BÜYÜKŞEHİR, CAN DOSTLARIN BAKIMINI İHMAL ETMİYOR Yabani hayvanlardan sokakta yaşayan canlara kadar tüm hayvan dostlarımıza sahip çıkan

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz