Teknopark İlk 10’a Girdi

Ana Sayfa » Büyük Manşet » Teknopark İlk 10’a Girdi
Paylaş
Tarih : 08 Şubat 2014 - 17:16

mersin-teknopark

Bakan Fikri Işık tarafından açıklanan endeks sonuçlarına göre Türkiye’de bulunan Teknoparklar arasında Mersin Teknopark 9. oldu.

 
 
 
Bilim ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından açıklanan endeks sonuçlarına göre Türkiye’de 9. olan Mersin Teknopark’da, sevinç yaşanıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz, “Amacımız, Türkiye’nin ihracat hedeflerine ve 2023 hedeflerine ekonomik ve teknolojik gelişmelerle katkıda bulunmak. Sonuç gösteriyor ki Mersin Teknopark olarak yaptığımız çalışmalarla, gerçekleştirdiğimiz projelerle kısa sürede bu amaç için doğru işler yaptık” dedi.

Çalıştaydan başarıyla dönmenin gurur verici olduğuna değinen Durmaz, “Genel endeks kategorisinde dokuzuncu olmamız büyük başarı. Bize göre avantajlı konumda olan birçok teknoparkı geride bıraktık. Başta Yönetim Kurulu Başkanımız Mersin Valisi Sayın Hasan Basri Güzeloğlu ve Yönetim Kurulumuz olmak üzere, bu başarıya katkı sağlayan ve desteklerini eksik etmeyen teknopark firmaları, çalışanları ve ekibime teşekkür ediyorum. Mersin Teknopark tamamlanan 126, devam eden 96 projesi ile Mersin’de sanayi sektöründeki ileri teknoloji odaklı, katma değerli yenilikçi girişimlerin artmasını sağlamaya devam ediyor” diye konuştu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(sonses.tv)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

GELECEĞİN SPORCULARINA SUYUN ÖNEMİ ANLATILDI

“KIR ÇİÇEKLERİ” SU TASARRUFU KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ MESKİ, “KIR ÇİÇEKLERİ”NE SU TASARRUFU EĞİTİMİ VERDİ Mersin

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN ARI YETİŞTİRİCİLERİNE ‘BAL GİBİ’ DESTEK

BÜYÜKŞEHİR’DEN 708 ARI YETİŞTİRİCİSİNE EKİPMAN DESTEĞİ ARI YETİŞTİRİCİSİ DOĞAN: “BİZLERE BAL GİBİ DESTEK OLDU” “ÜRETİCİNİN

Yaralı Yavru Yaban Keçisi

Silifke İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Kocaoluk Mahallesi Gökler deresi mevkiinde Jandarma ekiplerince icra edilen devriye faaliyeti

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz